رودخانه پنج دره ؛ طرقبه (مشهد)

رودخانه پنج دره ؛ طرقبه (مشهد)

رودخانه پنج دره

رودخانه بسیار زیبای پنج دره یکی ازمناطق زیبا و ییلاقی طرقبه را پدید آورده که از رشته کوه های بینالود و درامتداد آن از کوه زیبای فلسکه جاری می شود در طول مسیر از بین دره های پرپیچ و خم ارغوان عبور کرده و درابتدای باغات پنج دره (پنجدر) به رود دیگری که از روستای کلاته آهن و در امتداد همان کوه جاری است، می پیوندد و سپس به رودخانه بار می رسد. این رود پس از سیراب نمودن باغات اطراف به سمت بند گلستان جاری می شود. برای آشنایی بیشتر با رودخانه پنج دره و دیگر جاهای دیدنی مشهد با مجله گردشگری ایران نیهون همراه باشید.

این رودخانه در طول مسیر خود دره ای زیبا، بکر و توریستی ایجاد کرده است که علاوه بر سرسبزی و سر زندگی، ییلاق مشهدی ها نیز به حساب آمده و بسیار از ساکنان شهر مشهد در این منطقه خوش آب و هوا ویلا دارند.

راه دسترسی به دره و رودخانه پنج دره

برای رسیدن به این منطقه یک مسیر سواری و چند مسیر پیاده وجود دارد. برای مسیر سواره می توانید، بعد از طرقبه وارد منطقه طرقدر شده و به سمت روستای کلاته آهن حرکت نمایند. بعد از طی مسیر و رسیدن به رودخانه، باید جاده خاکی سمت چپ را ادامه دهید و بعد از طی حدوداً ۲ کیلومتر، به این منطقه تفریحی خواهید رسید.

اما مسیر پیاده روی این منطقه که بسیار دیدنی و دلنواز است، از منطقه رودخانه بار طرقبه آغاز می شود و به سمت سرچشمه رودخانه ادامه می یابد. نقطه تلاقی دو رودخانه کوچک و بزرگ، ابتدای منطقه پنج دره بوده و برای رسیدن به سرچشمه و استخر آن باید مسیر سمت راست را ادامه داد.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل