هتل

ﻟﯿﺴﺖ تمام  هتل ﻫﺎی اﯾﺮان ﺑﻪ ﺗﻔﮑﯿﮏ ﺷﻬﺮ همراه با عکس ، شماره تلفن و ستاره های هتل ، امکانات و امکان مهم نزدیک به هتل را در ایران نیهون قرار داده شده تا بتوانید به راحتی هتل مد نظرتان را رزرو کنید.

هتل hotel از واژه فرانسوی hôtel گرفته شده، که به ساختمانی می گویند که بازدید کننده زیادی داشته باشد. این واژه خود برگرفته از hôte به معنای مهمان است. اما با ورود این واژه به زبان انگلیسی و گستردگی آن در دیگر زبان ها، معنای کاربردی هتل دگرگون شده است.

هتل ها در واقع مکانی مسکونی برای اجاره هستند که قاعدتا اتاق های آن برای مدت کوتاهی به مسافران اجاره داده می شود. حال این هتل براساس امکانات و خدمات رفاهی درجه بندی می شوند که هتل ها چند ستاره هستند؟ هتلی که شما برای استراحت انتخاب (رزرو هتل) می کنید.

انواع اقامتگاه ها : هتل، هتل آپارتمان، هتل فرودگاهی، متل، بوتیک هتل، مسافرخانه، ریوکان، پلاژ، اتاق ها و ویلای اجاره ای، مجتمع توریستی، پانسیون، شاله، اقامتگاه بوم گردی

تعداد ستاره‌ های هتل به چه معناست؟ ستاره دار بودن هتل به مسافران می فهماند که براساس چه خدماتی و امکاناتی هتل مورد نظرشان را انتخاب کنند. اما لازم است بدانیم این ستاره ها و رتبه‌بندی‌ها مبنای واحدی در سراسر دنیا ندارند و تعداد ستاره‌ های هتل بر مبنای معیارهای متفاوتی داده می‌شود. معروف‌ترین معیار برای درجه‌بندی کیفیت هتل‌ها معیار ستاره است که البته در بعضی از کشورها مانند آمریکا از لغت و نماد الماس به‌جای ستاره استفاده می‌شود.

از یک‌ ستاره (کم‌ترین کیفیت‌) تا پنج‌ ستاره (بیشترین کیفیت‌) وجود دارد.

در دنیا هتل ۷ ستاره به‌صورت استاندارد وجود خارجی ندارد، فقط در بازاریابی به هتل‌هایی که از هتل‌های ۵ ستاره در محدوده خود بسیار متفاوت‌تر و لوکس‌تر باشند به اصطلاح هتل ۷ ستاره گویند. در حقیقت هتل ۷ ستاره یعنی همان هتل ۵ ستاره با امکانات بسیار لوکس‌تر هستند.

انواع اتاق های هتل : اتاق یک نفره (Single) اتاق دو نفره (Double) اتاق سه نفره (Triple) سوئیت (Suite) آپارتمان (Apartment) استودیو (Studio) کانکتد روم (Connected Room) کابانا (Cabana) فیستا سوئیت (Fiesta Suite)

انواع تخت های هتل : کاناپه تبدیل به تخت Bed-Studio=Convertible Sofa - کاناپه تبدیل به تختخواب Convertible Couch - مبل تختخوابشو Sleeping Couch - تخت تاشو Roll-A-Way-Bed - یک تخت یکنفره Single - دو تخت جداى تکنفره Twin - یک تخت دونفره Double - یک تخت دونفره و دو تخت تکنفره Twin Double - تخت دونفره بزرگ Queen Size - تخت بزرگ King Size - تخت دوبل دوبله Double- Double Bed - تخت دو طبقه Bunk Beds