پایانه

پایانه مسافربری

ترمینال مسافربری

پایانه مسافربری یا ترمینال مسافربری به مکانی گفته می شود که در آن سفر درون شهری به سفر برون شهری تبدیل شده و این تغییر با کمک وسیله نقلیه عمومی قابل انجام است. منظور از وسیله عمومی نقلیه تنها اتوبوس نیست و شامل مینی بوس و سواری هم خواهد شد. در داخل پایانه مسافربری دفاتر فروش بلیط وجود دارد که برای افرادی که به صورت آنلاین موفق به خرید بلیط اتوبوس نشده اند، بلیط صادر شود.

لیست پایانه مسافربری (ترمینال) تمام شهرهای ایران همراه با آدرس و شماره تلفن ترمینال ها قرار داده شده است. تا به راحتی اقدام رزرو و خرید بلیط اتوبوس نماید و از سفر تان لذت ببرید.

امکانات پایانه مسافربری

 • دفاتر فروش بلیط
 • سکوهای سوار و پیاده شدن
 • سالن های انتظار، نمازخانه، مادر و کودک
 • دارای مسافرخانه و هتل
 • وجود سالن های غذاخوری، غرفه های فروش اجناس و کافی شاپ
 • سرویس بهداشتی

بلیط اتوبوس

اتوبوس یک وسیله پرطرفدار برای سفرهای زمینی است. برخلاف اتوبوس های قدیمی که برای یک سفر کوتاه انسان را خسته و دلسرد می کرد؛ اتوبوس های نسل جدید رغبت مسافر را برای خرید بلیط اتوبوس بیشتر کرده است. از جمله امتیازات و امکانات تعبیه شده در اتوبوس شامل مواردی همچون فضای آزاد کافی، مانیتورهای اختصاصی، اینترنت رایگان، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، صندلی های تاشو و دیگر موارد می باشد.

به دنبال راحت تر شدن سفر با اتوبوس های جدید، وجود خرید بلیط اتوبوس اینترنتی این لذت را دو چندان کرده است. بدون شک همه افراد وقت رفتن به پایانه مسافربری جهت تهیه و خرید بلیط اتوبوس ندارند. از این رو بیشتر پایانه های مسافربری فروش بلیط اتوبوس خود را به صورت اینترنتی عرضه می کنند.

بلیط اتوبوس (bus ticket) به دلیل قیمت ارزان نسبت به بلیط هواپیما و پوشش سراسری مسیرهای بین شهری و همچنین تنوع ساعات حرکت اتوبوس یکی از گزینه های مناسب و راه های ارزان برای مسافرت است.

برای سفرهای بین شهری سالهاست که از اتوبوس بهره گرفته می شود و مرسوم ترین راه برای مسافرت است اما برای خرید بلیط اتوبوس با پیشرفت تکنولوژی نیازی نیست به پایانه های مسافربری بروید و با خیال راحت در منزل یا سرکارتان با دسترسی به اینترنت اقدام به خرید بلیط اتوبوس کنید و حتی می توانید صندلی دلخواه تان را انتخاب کنید. با خرید اینترنتی می توانید علاوه بر انتخاب صندلی دلخواه ساعت و تاریخ مد نظرتان با آرامش و دقت بیشتر انتخاب و خریداری کنید.

بلیط اتوبوس vip

بلیط اتوبوس VIP طرفداران بیشتری نسبت به بلیط اتوبوس معمولی دارند. در این مدل اتوبوس ها که به شکل VIP شناخته شده است، بیشتر راحتی و آسایش مسافران در نظر گرفته شده است. این نوع اتوبوس ها دارای صندلی 22 نفره و یا 25 نفره هستند که حالت تخت شو نیز دارند. چیدمان اتوبوس وی آی پی بدین شکل است که یک ردیف کامل تک نفره وجود دارد و طرف مقابل صندلی ها، به صورت دوتایی می باشد. در این حالت مسافران در آرامش و راحتی بیشتری به سفر خود ادامه می دهند. برخلاف اتوبوس های قدیمی که تا انتهای سفر مسافران حتی یک خواب راحت هم نداشتند، با خرید بلیط اتوبوس VIP سفری دلچسب و خاطره انگیز برای آنها رقم می خورد.

تعداد صندلی های اتوبوس های وی ای پی

باید گفت تعداد صندلی‌های اتوبوس VIP در مقایسه با اتوبوس معمولی کمتر است. و تعداد صندلی های اتوبوس های وی ای پی شرکت های مسافربری متفاوت است و معمولا 24 الی 28 صندلی دارند.

خرید بلیط اتوبوس از تمامی پایانه ها

خرید بلیط اتوبوس از تمامی پایانه ها می تواند به صورت حضوری یا آنلاین صورت گیرد. با شیوع بیماری کووید 19 ترس مردم از مراجعه به ترمینال مسافربری به صورت حضوری بسیار کمرنگ شده است. همین امر باعث شد که تمامی پایانه های مسافربری در سراسر ایران به سوی فروش آنلاین بلیط اتوبوس روی آورند.

خرید بلیط از تمامی پایانه ها حق انتخاب را برای مسافر دو چندان کرده است. برخلاف زمان های گذشته که پیدا کردن یک بلیط اتوبوس بسیار مشکل ساز بود؛ این روزها به یک کار عادی و بدون حضور فیزیکی تبدیل شده است.

قیمت بلیط اتوبوس

باید بدانید قیمت بلیط اتوبوس در مقایسه با قیمت بلیط قطار و بلیط هواپیما در تمامی مسیرها ارزان تر می باشد. البته قیمت بلیط اتوبوس ممکن است با توجه به نوع اتوبوس متفاوت باشد با در نظر گرفتن این موضوع، امکانات و خدمات اتوبوس ها نیز متغیر بوده و در نتیجه بر قیمت بلیط اتوبوس تأثیرگذار است، بنابراین شما در این حالت حق انتخاب دارید، که ارزان ترین بلیط اتوبوس ممکن را انتخاب یا گران ترین آن را خریداری کنید.

در هر صورت همانطور که گفتیم قیمت بلیط اتوبوس در مقابل قطار و هواپیما برای سفر ارزان تر است و این از بارزترین مزیت های خرید بلیط اتوبوس است که می توانید با کمترین هزینه از مسافرت‌تان لذت ببرید.

رزرو بلیط اتوبوس برای کودکان زیر 2 سال

در مسافرت های هوایی از جمله مسافرت های داخلی و خارجی، افراد 0 تا 2 سال را نوزاد و 2 تا 12 سال را کودک تعریف کرده اند. برای خرید بلیط هواپیما این رنج سنی حتی با رزرو نکردن صندلی قیمتی در نظر گرفته می شود. در مسافرت های زمینی با اتوبوس که نوزاد صندلی اشغال نمی کند، هزینه ای دریافت نمی شود.

بهترین شرکت های اتوبوسرانی

تمام جذابیت سفر و مسافرت زمانی آغاز می شود که شما بهترین شرکت های اتوبسرانی را برای خرید بلیط اتوبوس انتخاب کنید. بدون شک اگر اتوبوسی که با آن سفر می کنید مناسب نباشد، تمام خستگی راه برای شما باقی می ماند. از سوی دیگر بایستی اطمینان خاطر و امنیت کامل در طول سفر را نیز داشته باشید. آمار کشته های سوانح اتوبوس این تردید را ایجاد می کند برای انتخاب بهترین شرکت اتوبوسرانی باید کمی نه خیلی وسواس به خرج داد.

چند نکته مهم در انتخاب بهترین شرکت اتوبوس رانی وجود دارد. برای نمونه دقت به قدمت، امنیت، نوع سرویس دهی و خدمات، تعداد شهرهایی که تحت پوشش آن تعاونی است و دیگر موارد.

پرسنل مجرب و خوش رفتار از ویژگی های اساسی و مهم بهترین شرکت اتوبوسرانی محسوب می شود. تعداد اتوبوس های VIP و ساعت حرکت اتوبوس ها از دیگر گزینه هایی است که بایستی به آن دقت کرد.

شرکت های مسافربری

ایران پیما تعاونی 1، همسفر، ترابربی تا تعاونی 15، آریا سفر تعاونی 11، گیتی پیما، پی.ام.تی تعاونی 2، تک سفر ایرانیان، میهن نور تعاونی 4، سیروسفر، عدل تعاونی 7 ، لوان نور تعاونی 8، آسیا سفر، پیک صبا، رویال سفر ایرانیان، جهان گشت مهر، گیتی نورد تعاونی 12، مارال سیر تعاونی 10، ماهان سفر، پارسیان تعاونی 14، ایمن سفر ایرانیان، ایران پیمان، راهپیمای پارسیان تعاونی 9، آرتا سبلان، سپهر آسیا، کیان سفر پاسارگاد، سفرسیر تعاونی 3، جوان سیر ایثار، راهپیمای پارسیان، آسوده سفر، پیک معتمد، عصر ایران

میزان بار مجاز اتوبوس ها

اگر تجربه سفر با هواپیما و کشتی یا قطار را داشته باشید، می دانید که برای هر مسافر میزان بار مجازی تعریف شده است. شاید قیمت بلیط اتوبوس این روزها بیشتر از سال های قبل شده است اما هنوز برای آن قانون حمل بار مجاز وجود دارد. اتوبوس های مسافربی مجاز به حمل بار تجاری نیستند و مسافران حق ندارد بارهای بیشتر از وزن تعریف شده داشته باشند.

به طور مسوب میزان بار مجاز برای هر مسافر 20 کیلوگرم تعریف شده است. این میزان هم به شکلی بوده که ارتفاع یا ابعاد چمدان یا محموله مورد نیاز بیش از اندازه انبار اتوبوس نباشد. برای افرادی که مسافرت های خارجی زمینی با اتوبوس را دارند، وزن 40 کیلوگرم برای بارهای آنان تعیین شده است. برای مسافرانی که باری بیشتر از این وزن دارند، نیاز است که با مدیریت شرکت اتوبوس رانی به توافق برسند.

بعد از خرید اینترنتی بلیط اتوبوس چاپ بلیط لازم است؟

خرید بلیط آنلاین هواپیما، قطار و کشتی به نوعی عادی و روتین وار شده است. در بیشتر مواقع هم بعد از خرید اینترنتی بلیط نیازی به چاپ کاغذی آن نیست. این تکنیک عالی و سریع به صعنت اتوبوسرانی هم سرایت کرده است. خرید بلیط آنلاین اتوبوس با قیمت های تعریف شده در سایت های پایانه های مسافربری کار را برای مسافران بسیار راحت کرده است.

در این مورد هم بعد از خرید بلیط آنلاین اتوبوس چاپ بلیط مورد نیاز نیست. مشخصات فردی مسافر، شماره صندلی، ساعت حرکت، تعاونی انتخاب شده و دیگر گزینه ها در سامانه ذخیره می شود. پس از تکمیل مراحل خرید بلیط اتوبوس این اطلاعات به صورت یک فایل PDF در ایمیل و داشبورد مسافر ذخیره شده و قابل دانلود است. شما با مراجعه به تعاونی یا شرکت اتوبوس رانی مورد نظر و دادن کدرهگیری می توانید سفر خود را آغاز کنید.

مهم ترین پایانه های مسافربری ایران

مهم ترین و بزرگترین پایانه مسافربری ایران، پایانه اصلی شهر مشهد است. این ترمینال با وسعتی حدود 47 هکتار و جابجایی 80 هزار مسافر و پذیرش 2000 دستگاه اتوبوس در طول روز، به عنوان بزرگترین پایانه اتوبوسرانی ایران شناخته شده است. امکانات و خدمات این پایانه شامل فضای تجاری و تفریحی، رستوران ها، آتش نشانی، پایانه تاکسی رانی و اتوبوس های درون شهری، پارکینگ های عمومی، کلانتری و … دیگر موارد است. پس از این پایانه، ترمینال های زیر از نظر تردید و وسعت در رده های بعدی قرار دارند:

ترمینال های تهران

آدرس و شماره تلفن ترمینال های تهران و به همراه مسیرهای خروجی از ترمینال ها ذکر شده است.

ترمینال مسافری جنوب

آدرس ترمینال جنوب: تهران، بزرگراه بعثت، روبروی کارخانه روغن نباتی قو، پایانه مسافربری خزانه

مسیرهای خروجی از پایانه جنوب

آبادان –  آباده – اراک – آبادانان – اردبیل – اردستان – امیدیه – ایرانشهر – آستانه – اصفهان – اقلید – الشتر – الیگودرز – اندیمشک – اهواز – ایذه – اسفراین – بروجرد – بم – بدره – بندرعباس – ترمينال بوشهر – تایباد – تربت جام – تبریز –  جهرم – چابهار – خرم آباد – خنداب – خمین – خمینی شهر – دامغان –  دورود – دره شهر – دزفول – دهدشت – دیلم – رفسنجان –  روشکان – زاهدان – ترمينال سبزوار – سراب – سمنان – سمیرم – سیرجان – شاهرود – شازند – شهر بابک – شهرضا – شهرکرد  – شوشتر – شیراز – عسلویه – فریدونشهر – فسا – قاینات – کازرون – کاشان – کاشمر – کمیجان – کرمان – کوهدشت – گچساران – گلپایگان – گناوه – گراب – گناوره – ماهشهر – مسجد سلیمان – مشهد – ملایر – نجف آباد – نهاوند – نی ریز – نیر – هشترود – همدان – یاسوج – یزد و…

ترمینال مسافربری غرب

آدرس ترمینال غرب : تهران، ضلع شمالی میدان آزادی، پایانه مسافربری آزادی

مسیرهای خروجی از پایانه غرب

آذرشهر – آبش احمد – آستارا – آنکارا – ابهر – اردبیل – اربیل – ارومیه – بلیط اتوبوس استانبول – اصفهان – ایلام – باکو – بانه – باتومی – بندرانزلی – بوکان – بخشایش – پارس آباد – پاوه – پلدشت – پیرانشهر – تبریز – تفرش – تکاب – تنکابن – تویسرکان – بلیط اتوبوس تفلیس – بلیط اتوبوس ایروان – تیل – جلفا – جوانرود – چایپاره – خامنه – خلخال – خوی – خدابنده – رامسر – رحیم آباد – رشت – رودسر – زنجان –  دهکلان  –ساوه – سراب – سرپل ذهاب – سردشت – سقز – سلماس – سلیمانیه – سنقر – سنندج – شاندرمن – شاهین دژ – شبستر – شیراز – صومعه سرا –  طوالش  – فومن – قره ضیاالدین  – قروه – کامیاران – کرمان – کرمانشاه –  کلاچال  – کلیبر – کیاشهر – گرمی – گیلانغرب – لاهیجان – لنگرود – ماکو – مرند – مریوان – مشکین شهر –  مشهد – مهاباد – مهران – مهریز – میاندوآب – میانه – نقده – نمین – هادیشهر – هریس – هشجین – همدان – یزد و…

ترمینال مسافربری شرق

آدرس ترمینال شرق : تهران، خیابان دماوند، سه راه تهران پارس، پایانه مسافربری تهران پارس

مسیرهای خروجی از پایانه شرق

آمل – اصفهان – اراک – بابل – بابلسر – بجنورد – بندرترکمن – ساری – سبزوار  – سمنان – شیروان  – درگز – قوچان – قم – فاروج – کلاله – گرگان – گلپایگان –  گنبدکاووس – مشهد – یزد و …

ترمینال مسافربری بیهقی

آدرس ترمینال بیهقی:  تهران، میدان آرژانتین، پارک سوار بیهقی، پایانه مسافربری بیهقی

مسیرهای خروجی از پایانه بیهقی

اراک – ارومیه – اصفهان – اهواز – بابلسر – بروجرد – بوشهر – بندر انزلی – تبریز –  ترابزون –  جهرم – چالوس – خرم آباد – رشت – رودسر – زرین شهر – ساری – سنندج – شاهرود – شبستر –  شهرضا –  شهرکرد – شیراز – کرمان – کرمانشاه – کلاچای – گرگان – گنبد کاووس – مشهد – نایین – پایانه همدان – لاهیجان – یزد و …

 استرداد بلیط اتوبوس

استرداد بلیط اتوبوس می تواند به صورت حضوری و یا آنلاین انجام شود. در صورتی که شما تمایل دارید حضوری بلیط خود را کنسل کنید و هزینه را استرداد کنید، بایستی به شرکت اتوبوس رانی مورد نظر مراجعه کنید. برای مسافرانی که استرداد بلیط اتوبوس را آنلاین انجام می دهند لازم است شماره بلیط خود را داشته باشند.

برای استرداد بلیط اتوبوس قوانین خاصی توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای شرکت های اتوبوسرانی ارسال می گردد. بسته به شرایط مسافر و علت کنسلی بلیط هزینه استرداد می گردد. برای نمونه زمان کنسلی جزو شرایط استرداد می باشد. چنانچه مسافر یک ساعت قبل از حرکت بلیط را کنسل کند و یا بیشتر از یک ساعت، هزینه استرداد متغیر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است قبل از خرید آنلاین بلیط اتوبوس قوانین استرداد بلیط را مطالعه فرمایید.

برای خرید بلیط اتوبوس چه مواردی لازم است؟

خرید بلیط اتوبوس به شیوه سنتی و حضوری نیازی به مدارک خاصی نیست. شما با مراجعه به تعاونی یا شرکت اتوبوسرانی مورد نظر می توانید با اعلام مشخصات فردی خود و کدملی، بلیط را تهیه کنید. اما اگر قصد دارید خرید بلیط اتوبوس را آنلاین انجام دهید، نیاز به وارد کردن مشخصات فردی، کدملی، شماره تلفن و کد رهگیری دارید. به هنگام مراجعه به پایانه مسافربری و اعلام کد رهگیری خود، مجاز به سفر با اتوبوس هستید.

بهترین اتوبوس ها برای سفر

تغییر و تحول در صنعت ساخت اتوبوس به حدی شده است که بیشتر مسافران تمایل دارند سفر خود را با اتوبوس آغاز کنند. از سوی دیگر قیمت بلیط اتوبوس نسبت به قیمت بلیط هواپیما و قطار بسیار ارزان تر می باشد. اما سوال اینجاست، بهترین اتوبوس ها برای سفر کدام هستند؟ برخلاف اتوبوس های قدیمی که صندلی های سفت و غیرقابل تحرک آن بیشتر عارضه را برای مسافر ایجاد می کرد، این روزها اتوبوس های اسکانیا، ولوو، هیوندای و مان بیشتر باند جاده ای را به خود اختصاص داده اند.هر کدام از این اتوبوس ها امکانات و ویژگی های خاص خود را دارند که شما می توانید براساس راحتی خود و میزان هزینه ای که پرداخت می کنید، از مزایای آن بهره مند می شوید.

اتوبوس های بین شهری ناوگان اتوبوسرانی کشور

اتوبوس های VIP

اگر سفرتان طولانی است و می‌خواهید خستگی راه به حداقل برسد، اتوبوسی VIP را انتخاب کنید که شرایط رفاهی مناسبی را برای شما فراهم کند. از امکانات اتوبوس‌های VIP می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • صندلی‌های تختخواب‌شو برای استراحت در حین سفر
 • پذیرایی با وعده غذایی سرد یا گرم یا پکیج‌های تغذیه
 • سیستم سرمایش و گرمایش استاندارد متناسب با آب و هوا
 • امکان تماشای فیلم سینمایی در طول مسیر
 • صندلی های تک نفره در سمت راست اتوبوس و فاصله بیشتر آنها با هم

اتوبوس های مان MAN

اتوبوس های مان  که ساخت کشور آلمان هستند، از لحاظ رانندگان بهترين اتوبوس بين شهري و از نظر مسافران دومين اتوبوس بين شهري به شمار می روند. دليل آن هم سادگي قسمت مسافرين مي باشد. هر چند که از نظر ساختار كلي و اسكلت بندي نمونه كم نظيري هستند. اتوبوس های مان از ظرفیت جابجایی 47 مسافر و دو نفر راننده و کمک راننده برخوردار هستند.

اتوبوس های اسکانیا

اتوبوس های اسکانیا که با دو مدل کلاسیک، دو مدل مارال و یک مدل درسا در جاده های ایران تردد می کنند، از سرعت و شتاب گیری بهتری نسبت به سایر اتوبوس ها برخوردار هستند. از دیگر امکانات اسکانیا می توان به عایق بودن اتاق های آن اشاره کرد که صدای کمتری را به گوش مسافران می رساند.

اتوبوس های ولوو

اتوبوس های ولوو از رقیب های اصلی اسکانیا به شمار می روند. اتوبوس های ولوو در مقایسه با سایر اتوبوس ها از سواری راحت تر، استحکام و امنیت بیشتری برخوردار هستند و نفوذ صدا به درون سالن آن نیز زیاد نیست. ولوو تا کنون 7 اتوبوس بین شهری و اتوبوس توریستی را وارد ناوگان حمل و نقل جاده ای ایران کرده است.

انواع اتوبوس

بر اساس تردد بین مسیرها

 1. اتوبوس‌های درون‌ شهری
 2. اتوبوس‌های برون‌ شهری
 3. اتوبوس‌های مسافرتی
 4. اتوبوس‌های اکسپرس : برای تردد سریع بین دو ایستگاه کوتاه مثلاً در فرودگاه‌ها
 5. اتوبوس‌های انتقالی

بر اساس شمار طبقه‌ها

 1. اتوبوس‌های یک طبقه
 2. اتوبوس‌های دوطبقه
 3. اتوبوس‌های دوطبقه کوتاه

بر اساس سطح دسترسی

 1. اتوبوس‌های کم ارتفاع
 2. اتوبوس‌های مرتفع

بر اساس سوخت مصرفی

 • اتوبوس برقی: شامل دو دسته یکی دارای باتری و دیگری دارای منبع برق بیرونی
 • ژیروباس
 • اتوبوس دیزلی یا گازوئیلی
 • اتوبوس گازی
 • اتوبوس هیبرید الکتریکی
 • اتوبوس هیدروژنی
 • اتوبوس دوگانه سوز

بر اساس شمار کابین

 • اتوبوس‌های تک کابین
 • اتوبوس‌های دو کابینه
 • اتوبوس‌های سه کابینه
 • اتوبوس‌های داری کمرشکن: دو کابینه یا بیشتر
 • اتوبوس‌های چندمحوره

بر اساس اندازه و شکل

 • اتوبوس اندازه کامل
 • مینی بوس
 • میدی بوس
 • ون
 • مینی‌ون
 • اتوبوس روباز
 • اتوبوس زرهی
 • اتوبوس تختخواب دار

بر اساس کاربرد

 • اتوبوس مدرسه
 • اتوبوس فرودگاهی
 • اتوبوس گردشگری
 • اتوبوس ترکیبی
 • اتوبوس انتخاباتی
 • اتوبوس لیموزین
 • اتوبوس‌های اختصاصی
 • اتوبوس پلیس
 • اتوبوس آموزشی

تاریخچه اتوبوس در ایران

اولین اتوبوس در ایران توسط یک تاجر بلژیکی در شهر رشت به کار گرفته شد، اما به مرور زمان و با توجه به میزان کرایه، سودآوری و زیر ساخت‌های حمل و نقل توجیه اقتصادی آن رد شد و به همین دلیل اتوبوس به کار گرفته شده به یکی از تجار ایرانی به نام (معین التجار) فروخته شد. او نیز پس از انقلاب مشروطه اتوبوس خود را به تهران آورد و با کرایه هر نفر ۳ شاهی مشغول به فعالیت شد که به مرور زمان تقاضا برای استفاده از این خودرو بیشتر از قبل شد و پس از چند سال با ورود چند اتوبوس توسط تجار مختلف به شهر رونق زیادی در جابه‌جایی مسافر شکل گرفت. اما اغلب اتوبوس‌های شاغل با توجه به مسافت طی شده از اروپا تا مقصد به‌کارگیری در ایران، بعد مسافت و زمان حمل، مستهلک بودند و هزینه حمل و نقل بالایی را طلب می‌کردند که در نهایت باعث پایه‌گذاری صنعت اتومبیل‌سازی در ایران شد. براین اساس اولین اتوبوس‌های مونتاژ شده در سال ۱۲۹۰ شمسی وارد تهران شدند که حدود ۵ درصد جابه‌جایی مسافران آن زمان توسط ۵۰۰ دستگاه اتوبوس انجام می‌گرفت.

مزایای خرید اینترنتی بلیط

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس بیشتر برای زمانی مفید است که شما وقت مراجعه حضوری به شرکت اتوبوسرانی را ندارید. از سوی دیگر احتمال دارد برای شما یک سفر ناگهانی پیش آید. در این حالت با خیال راحت و یک جستجوی ساده در مرورگرهای خود، می توانید علاوه بر خرید اینترنتی بلیط، از قیمت بلیط اتوبوس، صندلی خالی باقی مانده، موقعیت صندلی و دیگر موارد خبردار شوید.

 • امکان خرید بلیط اتوبوس زودتر از موعد سفر
 • انتخاب دقیق ساعت حرکت اتوبوس بدون نیاز به حضور فیزیکی در ترمینال
 • امکان مشاهده و مقایسه اتوبوس‌ ها برای یک مسیر مشخص در زمان مورد نظر
 • مشاهده قیمت بلیط اتوبوس برای مسیرهای مختلف سرتاسر ایران
 • انتخاب صندلی دلخواه
 • خرید آسان در زمان‌های پرسفر و بدون استرس
 • پرداخت آنلاین هزینه
 • امکان استرداد آنلاین بلیط
نمایش کمتر توضیحات بیشتر
خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط قطار
خرید بلیط اتوبوس
اقامتگاه بوم گردی
رزرو ویلا و اقامتگاه
ترمینال غرب

ترمینال غرب تهران

ترمینال غرب پایانه مسافربری غرب تهران یکی از بزرگ ترین ترمینال های اتوبوس تهران است

پایانه شرق

ترمینال شرق تهران

ترمینال شرق ترمینال شرق (پایانه مسافربری شرق) در سال ۱۳۶۰ با مساحت ۵٫۳ هکتار در كلان‌شهر تهران

ترمینال بیهقی

ترمینال بیهقی تهران

پایانه مسافربری بیهقی تهران (ترمینال آرژانتین) در سال 1370 با مساحتی در حدود 13/5 هکتار

ترمینال جنوب

ترمینال جنوب تهران

ترمینال جنوب شروع ساخت ترمینال جنوب تهران در سال 1353 بود اما در تیر ماه 1359

ترمینال اسلام آباد غرب

ترمینال اسلام آباد غرب

ترمینال اسلام آباد غرب آدرس پایانه مسافربری : روبروی فرمانداری جنب اداره پست گاراژ (پایانه)