راه های غلبه بر ترس و استرس هنگام پرواز

راه های غلبه بر ترس و استرس هنگام پرواز

ترس از پرواز و یا استرس شدید هنگام پرواز را چطور از بین ببریم؟ بعضی از مردم از سفرهای هوایی ترس دارن و حاضر نیستن حتی به فرودگاه بروند و گروهی دیگر هم هستن که هنگام پرواز استرس پیدا می کنند. در این مقاله سعی داریم روش های غلبه بر ترس و استرس هنگام پرواز را بررسی کنیم با مجله گردشگری ایران نیهون همراه باشید.

غلبه بر ترس هنگام پرواز با هواپیما

هنگام پرواز برخی سعی می کنند با قرص و دارو بر استرس پرواز غلبه کنند. حال عوارض قرص داروی که مصرف می کنند هم بخش دیگری را در بر می گیرد. اگر می خواهید ترس از پرواز را از بین ببرید روش های دیگری هم هستند که حاضر به مصرف قرص و دارو نشوید.

صندلی قسمت جلویی کابین را انتخاب کنین

زمانی که می خواهید بلیط هواپیما خریداری یا سوار هواپیما شوید سعی کنید صندلی جلویی کابین هواپیما را انتخاب کنید. حالات ترس و استرس هنگام پرواز معمولا در صندلی های انتهای هواپیما بیشتر رخ می دهد.

هنگام پرواز خودتون رو سرگرم کنید

هنگام پرواز افکار منفی را از خود دور کنید برای اینکار خودتان را سرگرم به کاری بکنید و چیزی دیگری خارج از هواپیما فکر کنید. برای اینکار می توانید کتاب را انتخاب کنید و زمان پرواز به مطالعه بپردازید یا یک فیلم تماشا کنید.

از چاله های هوایی نترسین

به جای فکر کردن به چیزهای منفی به این فکر کنید که هنگام رانندگی نیز شما از خیلی از دست انداز ها خیابان را رد کرده اید و ترس و استرس زمان پرواز با هواپیما را فراموش کنید.

از خوردن کافئین بپرهیزید

اگر شما جز کسانی هستید که عاشق نوشیدن قهوه هستند لازم است بدانید که قبل و هنگام پرواز از نوشیدنی های کافئین دار بپرهیزید.خوردن این نوشیدنی ها در زمانی که استرس دارید باعث تکرار ادار می شود و شما مدام در هواپیما به دنبال سرویس بهداشتی هستید و ممکن است که استرس شما را بیشتر کنند.

موسیقی کنید

هنگامی که به یک موسیقی آرامش بخش را گوش می دهید باعث می شود صداهای اطراف که باعث افزایش استرس تان می شوند را نشونید. البته انتخاب یک موسیقی مناسب می تواند موثر باشد و  آشفتگی ذهن را کم کند.

سعی کنید آهسته و منظم نفس بکشید

ترس و استرس حاصل از پرواز ضربان قلب شما را بیشتر میکند که اینکار طبیعی است.  کشیدن نفس عمیق به شما کمک می کند. تنفس آهسته و منظم به شما می تواند کمک کند که ماهیچه های خودتان را آرام کنید. البته تنفس های کنترل شده با استشمام تذریجی اعصاب شما را آرام می کند. و سطح استرس قبل و هنگام پرواز با هواپیما کاهش می دهد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل