فم تریپ (FAM Trip) چیست؟

فم تریپ (FAM Trip) چیست؟

فم تریپ چیست؟

فم تریپ ( Familiarization Trip) که به اختصار (FAM Trip) گفته می‌شود. در حقیقت فم به معنای آشنایی است که وقتی در کنار تریپ به معنی سفر قرار بگیرد یعنی سفر ارزان و گاهی رایگانی که برای آشنایی با مقاصد گردشگری توسط مجریان گردشگری برگزار می گردد. این سازمان ها از متخصصان عرصه گردشگری از جمله عکاسان، بلاگرها، لیدرهای تور، روزنامه نگاران کمک می گیرند تا به معرفی شهر و جاذبه های گردشگری آن بپردازند. برای آشنایی بیشتر با فم تریپ با ایران نیهون همراه باشید.

در سفر فم تریپ چه خبر است؟

سفر فم تریپ سفری ارزان برای استراحت و سرگرمی نیست. در واقع هرکدام از شرکت کنندگان این سفر بنا به تخصص و حرفه ی خود در مدت زمان کوتاهی که در آن شهر هستند کارهای مهمی در زمینه گردشگری انجام دهند. آژانس های هواپیمایی و مسافرتی جلسات آموزشی گردشگری را در دوره های بلند مدت یا بلند مدت برای اعضای خود تدارک می بینند. مثلا در این جلسات کارکنان آژانسهای گردشگری به بازدید یک هتل رفته و امکانات و خدمات رفاهی آن را بررسی می کنند یا به دیدن جاذبه های تاریخی شهر می روند.

هدف از این جلسات تنها آن است که که کارکنان آژانس های مسافرتی و هواپیمایی، شهر مورد نظر را همچون مشتریان و گردشگران ببینند و بتوانند پکیج مناسبی از سفر به آن شهر را به مشتریان خود پیشنهاد دهند.

چرا این سفرها مهم هستند؟

فم تریپ نه تنها برای آژانس های مسافرتی و برگزار کنندگان ایونت ها مهم است بلکه برای صنعت گردشگری و گردشگران نیز اهمیت بسیاری دارد. مزایای این سفرها را در ذیل شرح داده ایم.

تجارب سفر

کارمند آژانس گردشگری که از سفر فم تریپ برگشته می تواند با دقت مقصد مورد نظر مشتری را توصیف کند و پیشنهاد های ویژه ای برای بهتر کردن سفر مشتری ارائه دهد.

تولید محتوا

سفرهای فم تریپ یکی از راه ها برای تولید محتوا است تا آژانس های گردشگری فروش خدمات خود را به طور چشمگیری افزایش دهند. کارکنان می توانند با قرار دادن عسک و فیلم و سفرنامه در رابطه با مقصد ،بسیاری را به سفر کردن ترغیب کنند.

فم تریپ در سوئیس و فرانسه

 یک آژانس مسافرتی ایرانی با همکاری و موافقت سازمان گردشگری کشور سوئیس و فرانسه موفق به برگزاری فم تریپ برای آشنایی با جاذبه های گردشگری این دو کشور شد. در این فم تریپ برجسته، ۱۳ نفر از فروشندگان تور و بلیط هواپیما به ویژه لوفتهانزا را به مقصد سوئیس و فرانسه راهی کرد. این گروه از شهرهای بی نظیر زوریخ، انگلبرگ، لوسرن، لوزان و پاریس و جاذبه های گردشگری فوق العاده ی این شهرها دیدن کردند.

همچنین با خدمات ریلی اروپا و سوئیس، فرودگاه ها و انواع هتل های این شهرها از هتل های لوکس و مجلل گرفته تا هتل های متوسط و میان رده آشنا شدند. این گروه از خطوط تراموای شهری زوریخ، قایق های توریستی دریاچه لوسرن و زوریخ، مجموعه تفریحی کوه تیتلیس و متروی شهرهای گوناگون نیز بازدید کردند تا با جاذبه های گردشگری این کشورها آشنا شوند.

فم تریپ در چاناکاله

چندین ماه پیش برخی از فعالان صنعت گردشگری از کشورهای مختلف دنیا همچون آلمان، چین، ایتالیا، هند، آمریکا، استرالیا و ایران به دعوت رسمی ترکیه و بخش توریسم و گردشگری راهی سفر به شهر زیبای چاناکاله شدند تا به معرفی جاذبه های گردشگری این روستا و قسمت قدیمی و تاریخی آن بپردازند. تمامی هزینه های این سفر گروهی اعم از هتل، هزینه های خورد و خوراک، حمل و نقل و غیره به عهده کشور ترکیه و شهردار چاناکاله بوده است. هدی رستمی بلاگر و گردشگر مطرح ایرانی نیز از کشور ایران در این فم تریپ برجسته حضور داشته است.

همراه مجله گردشگری ایران نیهون باشید و اطلاعات خود را در زمینه گردشگری، شهرها و کشورهای گوناگون، جاذبه های گردشگری، هتل ها، مراکز خرید و رستوران های مختلف تکمیل نموده تا با آگاهی کامل سفری آسوده را تجربه نمایید.

برچسب ها: ,
0 0 رای
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات