بهترین جشنواره های انار ایران

بهترین جشنواره های انار ایران

جشنواره انار

جشنواره انار یا همان جشنواره صد دانه یاقوت یکی از جشنواره های دوست داشتنی و جذاب می باشد که در نقاط مختلفی از کشورمان برگزار می شود.این جشنواره با فرا رسیدن فصل پاییز و بارور بودن جوانه های گل انار در بسیاری از نقاط ایران برگزار می شود. در ادامه با ایران نیهون همراه باشید.

هدف از برگزاری این جشنواره گسترش فرهنگ مصرف و آشنایی با خواص درمانی انار است، در این جشنواره بعد از شناخت انار و خواصش، باغداران و تولیدکنندگان به عرضه محصولات خود مشغول می شوند.

زمان برگزاری 

زمان برگزاری درست باید زمانی باشد که میوه انار هنوز بر روی درخت است چرا که نخستین اولویت در برگزاری جشنواره شکرگزاری به درگاه خداوند به دلیل رویش و به بار نشستن این میوه بهشتی می باشد.و دلیل دوم معرفی میوه انار و خواص درمانی آن می باشد اما گاهی وقت ها جشنواره انار در زمان برداشت محصول از درخت نیز صورت می گیرد.

برگزاری  تا زمان برداشت انار از درخت می باشد و بعد از بخشی از انار تولیدی به فروش می رسد و بخشی دیگر به نقاط دیگر کشور و حتی خارج از کشور صادر می شود و انار مرغوب و با کیفیت در دست نمی باشد تا این جشنواره برگزار شود. بهترین زمان برگزاری در آبان ماه است و اگر بعد از آن باشد با نام جشنواره مشتقات انار باید از آن نام برد زیرا در آن بازه زمانی رب انار، آب انار و … با کیفیت مناسب یافت می شود.

خواص انار

هر فصلی میوه های مناسب باخودش را دارد و انسان با توجه به نیازهای جسمی خودش از این میوه ها استفاده می کند، میوه انار از جمله میوه های مخصوص فصل پاییز است و یکی از مهمترین خواص این میوه دانه هایش است که برای جلوگیری از افسردگی و نگرانی و ایجاد شادابی مفید می باشد.

طبق بررسی های متعدد توسط پزشکان انار میوه است که در آن اکسیر حیات وجود دارد و درمان کننده بسیاری از بیماری ها و درد ها می باشد که توصیه می شود حتما در فصل پاییز از این میوه خوشمزه و خوش رنگ استفاده کنید.

 اورامان کردستان

نخستین جشنواره انار با هدف کمک به توسعه صنعت گردشگری و معرفی محصولات شاخص و توجه به گردشگری کشاورزی در چهار روستای سلین، ژیوار، ناو و سلین در اورامان کردستان در تاریخ 25 تا 27 مهرماه برگزار می شود.

 بهشهر مازندران

شهرستان بهشهر از استان مازندران با حدود 20 نوع انار دارای بیشترین گونه درخت انار در کشور می باشد، انارهای ترش، انار ملس، شیرین و … که از معروفترین های آن می باشد و حدود 13 هزار هکتار انارستان در این شهرستان وجود دارد که در این بین 12 هزار هکتار انار ترش و ارگانیک در میانکاله مازندران به صورت خودرو می روید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر برگزاری این گونه جشنواره ها را به عنوان جشنواره ایی فرهنگی برای شناساندن شهر بهشهر و آداب و رسوم مردم منطقه مناسب دانسته اند و از این جشنواره ها فرصتی برای جذب گردشگر و توسعه گردشگری استفاده می کنند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل