بجنورد

بجنورد

بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، در دامنه جنوبی رشته کوه آلاداغ و در همسایگی کشور ترکمنستان واقع شده است. این شهر با قدمتی چند هزار ساله، از نظر تاریخی و فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

طبیعت بکر و سرسبز بجنورد، این شهر را به نگین سرسبز خراسان شمالی تبدیل کرده است. وجود چشمه‌سارها، آبشارها، جنگل‌ها و دشت‌های سرسبز، بجنورد را به مقصدی ایده‌آل برای طبیعت‌گردان تبدیل کرده است.

علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، بجنورد از نظر تاریخی و فرهنگی نیز غنی است. عمارت مفخم، ارگ جاجرم، مسجد جامع بجنورد و … از جمله جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این شهر هستند.

طبیعت بجنورد

طبیعت بکر و سرسبز بجنورد، این شهر را به نگین سرسبز خراسان شمالی تبدیل کرده است. وجود چشمه‌سارها، آبشارها، جنگل‌ها و دشت‌های سرسبز، بجنورد را به مقصدی ایده‌آل برای طبیعت‌گردان تبدیل کرده است. از جمله جاذبه‌های طبیعی بجنورد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بش قارداش: این مجموعه تفریحی و گردشگری که در دامنه کوه‌های آلاداغ واقع شده است، از جمله محبوب‌ترین مقاصد گردشگری بجنورد به شمار می‌رود. بش قارداش شامل آبشار، دریاچه، رستوران، اقامتگاه و امکانات تفریحی مختلف است.
آبشار و روستای حمید: روستای حمید در فاصله 20 کیلومتری بجنورد واقع شده است و به دلیل آبشار و طبیعت بکر و ییلاقی خود شهرت دارد.
پارک بابا امان: این پارک یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های بجنورد است و در مرکز شهر واقع شده است. پارک بابا امان مکانی مناسب برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت است.

نمایش کمتر توضیحات بیشتر
خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط قطار
خرید بلیط اتوبوس
اقامتگاه بوم گردی
رزرو ویلا و اقامتگاه
عمارت مفخم

عمارت مفخم بجنورد

عمارت مفخم عمارت مفخم بزرگ ترین و شاخص ترین اثر معماری دوره ی قاجار در

چاروق دوزی

چاروق دوزی بجنورد

چاروق دوزی بجنورد در میان پای­وش­ ها و پای ­افزارهای سنتی ایران ­زمین به نام

روستای درکش

روستای درکش

روستای درکش در 30 کیلومتری شهر آشخانه و 70 کیلومتری بجنورد مرکز استان خراسان شمالی

فرودگاه بجنورد

فرودگاه بجنورد

فرودگاه بجنورد فرودگاه بین المللی بجنورد (یاتا:BJB و ایکائو:OIMN) (Bojnurd International Airport) فرودگاه با وسعت

هتل داریوش بجنورد

هتل مجلل داریوش هتل چهار ستاره داریوش در سال 95 افتتاح گردید. این هتل با