بلیط چارتر چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟

بلیط چارتر چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟

بلیط چارتر چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟ برای بررسی تفاوت بین بلیط هواپیما چارتر و بلیت سیستمی این مقاله را بخوانید. در ادامه با ما همراه باشید.

بلیط چارتر چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟

– برنامه پرواز های سیستمی مشخص است و طبق برنامه ریزی ایرلاین ها بصورت هفته یا ماهانه برای مقاصد پرواز دارند و قیمت آن مشخص است. و شما اگر قصد سفر داشته باشید می توانید از چنیدن ماه قبل برنامه ریزی سفرتان و زمان پرواز تان را مشخص کنید. حال اگر در این بین برنامه سفرتان کنسل شد یا زمان سفرتان را تغییر دادید می توانید بلیط را کنسل یا تغییر دهید البته با کسر جریمه این امکان وجود دارد.

ولی پرواز های چارتری این طور نیست و توسط ایرلاین ها قیمت گذاری نمی شود، در پرواز های چارتری  آژانس های هواپیمایی برخی از صندلی ها ی هواپیما یا کل صندلی های را برای مدت معلوم اجاره می کنند و نرخ بلیط را تعریف می کنند. باید بدانید که بلیط چارتر امکان کنسل یا تغییر دادن تاریخ بلیط  وجود ندارد یا این امکان  که از چندین ماه قبل بلیط چارتر را طبق برنامه ریزی سفر خریداری کنید وجود ندارد و زمانی که از سفر خود مطمئن هستید بلیط چارتر تهیه کنید.

تفاوت بلیط چارتر با سیستمی

– در پرواز های سیستمی قیمت بلیط هواپیما برای سنین مختلف دارای تخفیف است و قیمت بلیط سیستمی برای کودکان و بزرگسالان متقاوت است و اگر قصد سفر با خانواده را دارید می توانید از این مزایای بلیط سیستمی بهرمند شوید.

ولی در پرواز های چارتری این امکان وجود ندارد و قیمت بلیط چارتر برای همه افراد و سنین یکسان است، بنابراین برای یک خانواده پرجمعیت خرید بلیط چارتر چندان مقرون به صرفه نیست.

– قیمت بلیط سیستمی همانطور که گفتیم یکسان و از چنیدن ماه قبل امکان رزرو و خرید بلیط هواپیما وجود دارد اما بلیط چارتر نوسان قیمت دارد و در برخی ایام خاص مانند تعطیلات عید نوروز قیمت آن گاها از قیمت بلیط سیستمی نیز بالاتر فروخته می شود. بنابراین همیشه قیمت بلیط چارتر ارزان نیست و قیمت متکی به زمان و تاریخ پرواز البته میزان تقاضای بلیط هواپیما دارد.

– پرواز های سیستمی که ایرلاین ها برنامه ریزی می کنند دارای بیشترین مسیر های پروازی هستند اما پرواز های چارتر تنها در مسیر های پرتردد می توانید پیدا کنید مثل پرواز های تهران به مشهد یا پرواز تهران به شیراز می توانید بلیط چارتر تهیه کنید اما برای مسیر پرواز تهران به بجنورد که میزان تقاضای بلیط کمتر است بلیط چارتر وجود ندارد و همه پرواز ها سیستمی هستند.

برچسب ها:
5 1 رای
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات