هواپیمایی امارات یکی از بزرگ ترین ایرلاین های دنیا

هواپیمایی امارات یکی از بزرگ ترین ایرلاین های دنیا

ایرلاین امارات ( Emirates Airlines) یکی از بزرگ ترین ایرلاین های دنیا است ، دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی امارات در دبی واقع است و متعلق به امارات متحده عربی است. در ادامه ایران نیهون همراه باشید.

هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات بزرگترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه که با 344 هواپیمای فعال در ناوگان هوایی به تمامی قاره های جهان پرواز می کند.

این شرکت با بیش از 18 هزار خدمه پرواز ، همچنین 3400 پرواز در هفته به 78 کشور جهان را پوشش می دهد ، ایرلاین امارات جز 8 ایرلاین برتر سال 2012 ، بهترین شرکت هواپیمایی در سال 2013 انتخاب شد و در سال 2016 سایت معتبر worldairlineawards که ردبندی شرکت های هواپیمایی را انجام می دهد ایرلاین امارت به عنوان بهترین خط هوایی سال انتخاب کرد.

فرودگاه بین اللملی دبی تحت نظارت شرکت فرودگاه‌های دبی اداره می شود که قطب اصلی خطوط هوایی بین‌المللی کشور امارات از جمله ایرلاین های امارت (Emirates) است.

هواپیمایی امارات
هواپیمایی امارات

تاریخچه ایرلاین امارات

هواپیمایی امارات در سال 1985 با پرواز دهلی و بمبئی آغاز شد و در اکتبر همان سال پرواز دبی کراچی هم راه اندازی شد ، این شرکت با کمک هواپیمایی پاکستان که دو هواپیمایی ایرباس و بوینگ را در اختیار ایرلاین امارات گذاشته بود به روند توسعه خود ادامه داد . که در نهایت با افزایش مسافران ایرلاین امارات خرید های متعددی دیگر بر تعداد مسیر های پروازی را نیز افزایش داد.

اولین پرواز اروپایی ایرلاین امارات در سال ۱۹۸۷ به مقصد فرودگاه گت‌ویک لندن و پروازهای به مقصد خاور دور در سال ۱۹۹۰ با پرواز به سنگاپور انجام شد . در سال ۱۹۹۸ امارات ۴۰٪ سهام شرکت هواپیمایی ایر لانکا را خریداری نمود و مدیریت این شرکت سریلانکایی را برعهده گرفت.

در سال ۲۰۰۷ این شرکت اقدام به انجام خرید ۱۳۱ ایرباس و ۱۲ بوئینگ ۷۷۷ کرد و با باز شدن مسیر پروازی دبی به سائوپولو، هواپیمایی امارات اولین پرواز بدون توقف از خاورمیانه به آمریکای جنوبی را انجام داد. هواپیمایی امارات اسپانسر اصلی تیم‌هایی چون آرسنال انگلستان و هامبورگ آلمان است. و سرمایه‌گذاری وسیع این شرکت در مسابقات فرمول یک بر شهرت آن افزوده است.

کلاس های پروازی ایرلاین امارات

فرست کلاس

سه نوع کابین فرست کلاس وجود دارد که شامل سوئیت کامل با در ، تخت مخصوص به نام Skycruiser و صندلی مخصوص خواب می‌شود . دارای امکانات بسیاری همچون یخچال جدا، تلویزیون ۲۳ اینچ و …است.

بیزینس کلاس

بیزینس کلاس نوع پرطرفدار که قیمت متعادلی داشته و راحتی مناسبی نیز دارند. در صندلی‌های این نوع امکاناتی مانند ماساژور ، پارتیشن خصوصی ، چراغ‌های مطالعه ، شارژر و پورت usb، تلویزیون ۱۷ اینچی و … قرار داده شده است.

کلاس اقتصادی

اکونومی ارزان‌ترین نوع صندلی‌ها هستند که امکاناتی چون پورت‌ usb و تلویزیون ICE در آنها قرار داده شده است .

پروازهای هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات به ۲۱ مقصد در آفریقا ، ۴۹ مقصد در آسیا ، ۳۷ مقصد در اروپا ، ۱۴ مقصد در آمریکا و ۱۷ مقصد در آسیای مرکزی پرواز دارد.

 اسپانسرینگ هواپیمایی امارات

ایرلاین امارات برای گسترش نفوذ خود در سرتاسر جهان و به ویژه در قاره اروپا، سرمایه‌های زیادی را در برخی از مهم‌ترین مسابقات ورزشی صرف کرده است که می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

هواپیمایی رسمی بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان بود.

ایرلاین امارات در کنار شرکت‌های کاتای پسیفیک، سنگاپور ایرلاینز و ویرجین آتلانتیک جزء معدود هواپیمایی‌های دنیا است که تمام صندلی‌هایش به تلویزیون اختصاصی مجهزاند.

حامی مالی باشگاه فوتبال کالینگوود است.

حامی مالی باشگاه فوتبال آرسنال در لیگ برتر انگلستان است.

پیش از این هواپیمایی امارات حامی مالی باشگاه فوتبال چلسی بود.

حمایت مالی مسابقات فرمول ۱ سال ۲۰۰۶ از امضای قراردادی با تیم مک لارن مرسدس.

حامی مالی تیم هامبورگ در مسابقات بوندس لیگا آلمان است.

حامی مالی کمیته داوران فوتبال انگلستان است.

حامی مالی تیم کریکت امپایر انگلستان است.

حامی اصلی تیم فوتبال پاری سن ژرمن است.

حامی اصلی باشگاه فوتبال آ. س میلان است.

به مدت ۵ فصل حامی باشگاه رئال مادرید است.

حامی اصلی مسابقات جام جهانی سوارکای اسب‌های اصیل دبی است.

حامی مالی اصلی مسابقات سوارکاری ملبورن استرالیا است.

جزء حامیان مالی جام جهانی فوتبال زنان در سال ۲۰۰۳ بود.

0 0 رای
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات