هواپیمایی ترکیش Turkish Airlines

هواپیمایی ترکیش Turkish Airlines

هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی ترکیش (Turkish Airlines) شرکت هواپیمایی ترکیش در سال 1933 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر استانبول قرار دارد ، ترکیش ایرلاین یکی از موفق ترین ایرلاین های اروپا محسوب میشود. در ادامه با ایران نیهون همراه باشید.

شرکت هواپیمایی ترکیش در سال 2016 در سایت worldairlineawards به عنوان هفتمین خط هوایی برتر سال انتخاب شد که این شرکت هواپیمایی در حال حاضر دارایی 333 هواپیما عملیاتی و حدود 180 فروند هواپیمای دیگر نیز در دست سفارش است .

هواپیمایی ترکیش

این شرکت روزانه به 300 مقصد در اروپا , آسیا , آفریقا و ایالات متحده پرواز های مستقیم دارد . ترکیش ایر چهارمین شرکت بزرگ دنیا در مسیر های پرواز و سومین شرکت هواپیمایی قاره سبز در زمینه جابجایی مسافران تلقی می شود . ترکیش ایرلاینز به عنوان بزرگترین ایرلاین کشور ترکیه و مهمترین پیمانکار ترانزیت ورود و خروج مسافران هوایی از این کشور که در فرودگاه مهرآباد مستقر است .

کلاس های پروازی هواپیمایی ترکیش

کلاس اکونومی

اکونومی کلاس پرواز فضای 78 سانتی متر به مسافران ارائه می شود ، همچنین دارایی پشتی صندلی 15 سانتی متری و فضای استراحت برای قرار گرفته است ، براساس نوع هواپیما سیستمی دیجیتال که شامل ال سی‌دی، Mp3 player، رادیو و … می باشد.

ترکیش ایرلاین جهت رفاه هرچه بیشتر مسافران خو د، در پرواز خارجی ، خدمات گسترده‌ای را در زمینه “غذاهای ویژه” غذاهای مورد تأیید مذاهب مختلف و … ارائه می‌دهد.

کلاس کامفورت

این شرکت در هواپیماهای B777-300 دارای فضایی با ابعاد ۴۶ اینچ (معادل ۱۱۶ سانتیمتر) در ۱۹.۵ اینچ (معادل ۵۰ سانتیمتر) و در سه ردیف (۲-۳-۲) است. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌توان به مانیتورهای شخصی ۱۰.۶ اینچی، چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی و … است.

بیزینس کلاس

این شرکت هواپیمایی با ارائه صندلی‌هایی به طول ۷۵ اینچ (معادل ۱۸۸ سانتیمتر)، با امکان خواباندن کامل صندلی، چراغ مطالعه، میز مرکزی با دارا بودن قابلیت جابه‌جایی و… به همراه خدمات یک رستوران واقعی در زمینه پذیرایی، بالاترین سطح کلاسی این شرکت به شمار می‌رود.

مسیرهای پروازی ترکیش‌ ایر در ایران

۱- تهران (فرودگاه امام) به استانبول، رم، لندن، تونس، ونکوور، برلین، مونیخ، استکهلم، مادرید، ژوهانسبورگ، پاریس، سائوپائولو، زوریخ

۲- مشهد به استانبول

۳- اصفهان به استانبول

۴- اهواز به استانبول

۵- تبریز به استانبول

۶- شیراز به استانبول

۷- کرمانشاه به استانبول

تاریخچه هواپیمایی ترکیش

شرکت هواپیمای ترکیش ایرلاینز در سال 1933 به دستور مصطفی آتاتورک به عنوان یکی از بخش های وزارت دفاع این کشور تاسیس شد که این دپارتمان با دو هواپیمایی 5 نفره و دو هواپیمای 4 نفره و یک توپولوف 10 نفره ناوگان هوایی را تشکیل داد .

در سال ۱۹۵۶ دولت ترکیه نام ایرلاین را Turk Hava Yollari (به اختصار THY) تعیین کرد. سپس به اتحادیه جهانی هواپیمایی (IATA) پیوست و یک سال بعد با فروش بخشی از سهام به شرکت بریتیش ایرویز از خدمات فنی این شرکت بهره برد.

در قرن بیست و یکم، افتتاح ترمینال جدید در فرودگاه آتاتورک استانبول و عقد قراردادهای همکاری با ایرلاین‌های مطرح جهان ، بر وسعت فعالیت‌های این شرکت افزود. در سال ۲۰۰۴ میلادی ۳۶ هواپیمای ایرباس و ۱۵ بوئینگ جدید توسط این شرکت خریداری شدند. در حال حاضر ، هواپیمایی ترکیش با داشتن ۲۴۷ مسیر پروازی، چهارمین شرکت بزرگ دنیا از لحاظ مسیرهای پروازی نیز به شمار می‌رود و رتبه اول پرواز بدون توقف را در اروپا دارد.

اسپانسرینگ ترکیش ایرلاینز

شرکت ترکیش ایرلاینز هم‌اکنون به‌عنوان حامی مالی در باشگاه‌های زیر فعالیت می کند :

باشگاه فوتبال منچستر یونایتد

باشگاه فوتبال بارسلونا

لیگ بسکتبال اروپا

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل