بهترین جاهای دیدنی آنکارا

بهترین جاهای دیدنی آنکارا

جاهای دیدنی آنکارا

آنکار یکی از شاهراه های ارتباطی و قلب حمل و نقل ترکیه بشمار می رود، راه دسترسی به این شهر از همه نقاط ترکیه براحتی انجام می شود زیرا این شهر در مرکز کشور و فلات آناتولی قرار گرفته است.آنکارا از نظر وسعت دومین شهر بزرگ ترکیه می باشد و قدمت این شهر به عصر برنزها و تمدن هاتیهایاها برمیگردد که مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد مسیح بوده است. جاهای دیدنی آنکارا شامل بناهای تاریخی، مکان های توریستی و مراکز خرید فراوانی است که باعث جذب گردشگران می شود. در ادامه با ایران نیهون همراه باشید.

شهربازی آنکارا

جاهای دیدنی آنکارا کدامند؟این شهربازی با مساحت 1200000 متر مربع که 100000 متر مربع آن مخصوص اسباب بازی های مختلف است تاسیس شده، این پارک شامل 1217 اسباب بازی بزرگ و کوچک است که برای استفاده چهار فصل مناسب است. در این مجموعه به زودی بزرگترین باغ وحش خاورمیانه افتتاح می شود که حتی به بیمارستان حیوانات نیز مجهز است، چرخ فلک این پارک یکی از بزرگترین چرخ فلک های دنیاست و مجسمه دایناسور آنکاپارک با 70 متر ارتفاع در کتاب گینس ثبت شده است.

قلعه آنکارا

جاهای دیدنی آنکارا کدامند؟ قلعه آنکارا در بالای یکی از تپه ها در محله اولوس واقع شده که چشم انداز بسیار خوبی دارد و ارگی قرون وسطی ایی می باشد که بیش از هزاران سال قدمت دارد.و از زیباترین جاهای تاریخی دیدنی آنکارا محسوب می شود.

محله تاریخی هامامونو

یکی از دیگر از جاذبه های گردشگری و دیدنی آنکارا محله ی هامامونو می باشد که خانه های چوبی با سبک معماری عثمانی به آن جلوه بخشیده است، این محله در پایین تپه قلعه آنکارا واقع شده است که اکثر خانه های آن قدیمی هستند و در حال حاضر به رستوران و کافه و بناهای گردشگری تبدیل شده است.در کل این محله با این همه جاذبه ارزش بازدید و گردش را دارد در صورت سفر به آنکارا حتما به انجا بروید.

مسجد کجاتپه

مسجد کجا تپه یکی از بزرگترین مساجد و جاهای دیدنی آنکارا می باشد که در منطقه کیزیلای با طراحی معماری عثمانی به سبک کلاسیک ساخته شده است و دارای چهار مناره می باشد و از هر جهت در آنکارا که باشید قابل روئیت است، بر روی سقف گنبدی این مسجد اسم امام علی نقش بسته است.

برج آتاکوله

جاهای دیدنی آنکارا کدامند؟ برج آتاکوله بزرگترین ساختمان در آنکارا می باشد که در منطقه کانکایا واقع شده است و یک مرکز خرید بزرگ در آن قرار دارد.در داخل این مجموعه برج بلند مرکز خرید، سینما، رستوران گردان و آسانسور شیشه ایی وجود دارد.

آنیت کبیر

آنیت کبیر بر روی تپه ای با شکوه و با ابهت در محله آنیت واقع شده است، ساخت این مجموعه در سال 1953 به پایان رسیده و آنیت کبیر از مهمترین قسمت های آن می باشد.در سفر به آنکارا حتما از این مجموعه کامل و زیبا دیدن کنید.

آکواریوم آکوا وگا

آکواریوم آکوا وگا که مجهز به انواع جانوران دریایی، ماهی ها، کوسه ها، لاک پشت ها، اسب های دریایی، خارتنان و گیاهان دریایی است که در یک تونل زیبا به نمایش گذاشته شده اند.از دیگر فضاهای این مجموعه مرکز خرید و فوت کورت بسیار بزرگ آن است که به جذابیت های آن اضافه کرده، و از جاهای دیدنی آنکارا محسوب می شود.

معبد آگوستوس

معبد آگوستوس در کنار مسجد حاجی بایرام واقع شده استو در قرن اول میلادی ساخته شده است، سالم ترین سنگ نوشته ی این مسجد شرح حالی از زندگی و جنگ های آگوستوس اولین امپراطور روم است که توسط خود او نوشته شده است و روی دیوارهای این معبد حکاکی شده، کهجاهای دیدنی آنکارا تلقی می شود.

برچسب ها:
  • امیری

    امیری

    آبان ۶, ۱۴۰۰

    از مطلبی که نوشته بودین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کارام رو اینترنتی انجام میدم. اینجا هر چیزی که میخوایم پیدا میشه و کسایی مثل شما با ارائه مطلبای بدردبخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با دوتا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم همگی شما صاحبای سایت های مختلف گرم که اینطوری کارمون رو راحت کردین.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل