مشهد

تور مشهد

خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط قطار
خرید بلیط اتوبوس
اقامتگاه بوم گردی
رزرو ویلا و اقامتگاه
توضیحات:

فهرست مطالب

راهنمای سفر به مشهد با تور

در سفر به مشهد مقدس، ما اینجا نکات مهم تور ارزان، لحظه آخری و عوامل تاثیر گذار بر قیمت تور هوایی و زمینی (قطار) همچنین بهترین زمان خرید و رزرو تور را بررسی میکنیم، که چگونه یک تور مناسب انتخاب کنید.

در ادامه چه زمانی به مشهد سفر کنیم مناسب است؟ که به بررسی جاهای دیدنی و نکات مهم الزامی در سفر به مشهد و شرایط آب هوای و برخی سوالات شما در این ارتباط می پردازیم. با ما ایران نیهون همراه باشید.

ما سعی داریم با معرفی بهترین تورهای مشهد و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران را معرفی کنیم تا با کمال آرامش بهترین تور در کیفیت خدمات را انتخاب کنید و از سفر به مشهد مقدس لذت ببرید.

مشهد مقدس

مشهد از قطب های توریستی و دومین شهر پهناور ایران پس از تهران محسوب می شود. سالانه بیش از 27 میلیون نفر گردشگر از جاذبه های زیارتی و تفریحی مشهد دیدن میکنند. که این امر باعث شده در تمام طول سال تور های مشهد چه زمینی چه هوایی زیادی بر قرار باشد.

نکات مهم  قبل از سفر با تور مشهد

 • شرایط آب و هوای مشهد را بررسی کنید تا لباس مناسبی را همراه خود داشته باشید.
 • بلیط هواپیما یا بلیط قطار مشهد را رفت و برگشت بگیرید، چون این شهر چون در فصول مختلف سال شلوغ است احتمال اینکه بلیط برگشت پیدا نکنید زیاد است پس بهتر است بلیط رفت و برگشت را باهم بگیرید.
 • قبل از اینکه به مشهد سفر کنید همانطور که گفتیم برخی از فصول این شهر شلوغ است پس بهتر است هتل را نیز از قبل از سفر، رزرو کنید تا با مشکل اقامت بر نخورید.
 • اگر از آن دسته مسافرانی هستید که از سرما فراری هستند، بهتر است از سفر در فصل زمستان جدا خودرای کنید. چوت مشهد زمستان های سردی دارد.
 • سفر شما اگر زیارتی است، یکی از هتل های نزدیک به حرم را رزرو کنید تا با مشکلات عدیده ترافیک در رفت و آمد به حرم بر نخورید.
 • وارد شدن به حرم بدون چادر ممنوع است، با این وجود، چادر همراه‌تان داشته باشد. لازم به ذکر است با آرایش و لاک ناخن اگر بروید احتمال اینکه جلوی درب وردی با مشکل بر بخورید زیاد است.

تور هوای مشهد

شهر مشهد با وجود گردشگران زیادی که دارد، در همین راستا از خطوط هوایی مناسبی نیز برخوردار است و در سفر به مشهد می توانید از بهترین هواپیما موجود بهره ببرید.

باین تفاسیر که از خطوط هوای مناسب و هواپیما‌های خوبی برخوردار است تور هوایی می تواند گزینه خوبی برای انتخاب شما باشد.

برای رزرو تور مشهد هوایی ارزان یا تور ارزان مشهد با هواپیما، دو عامل اصلی در قیمت تور که یکی پرواز و دیگری هتل اقامت بستگی دارد.

مزایای تور هوایی

 1. یکی از گزینه ها لحظه آخری بودن است بدین معنی که در دیگر وسایل نقلیه جز هواپیما نمی‌توانید از لحظه آخری بودن استفاده کنید.
 2. امکانات و خدمات دریافتی شما در هواپیما در قبال سایر وسیله نقلیه، تفاوت چشمگیری دارد.
 3. و مهم‌ترین گزینه، زمان رسیدن به مقصد است. که شما بر خلاف دیگر وسایل نقلیه در کمترین زمان به مقصد می‌رسید.
 4. رضایت مسافران از خطوط هوایی در مقابل با سایر وسیله های نقلیه نیز اولویت بالاتری برخوردار است.
 5. شاید باور سخت باشد، اما هواپیما در قبال با سایر وسایل نقلیه از امنیت بالاتری برخوردار است. باور این مزیت کمی نیاز به آمار ارقام سفر ها دارد.

نکته : باوجود گران بودن قیمت بلیط هواپیما، این بارو را ایجاد نکنید که نمی توانید از تور هوایی بهره ببرید. با کمی جمع بندی بودجه سفر و شرکت هواپیمایی مختلف و پرواز‌های زیادی که به مشهد وجود دارد، همچنین روزهای هفته و فصل های مختلف می‌توانید قیمت مناسبی برای خرید تور پیدا کنید.

تور زمینی مشهد

تور مشهد با قطار در اولویت بسیاری از خانواده های ایرانی است که علاوه بر لذت بردن از مسیر و امنیت که کاملا راحت بودن در کابین رزرو شده خود بهره می برند.

تور زمینی مشهد با قطار اگر زمان در سفر شما از اولویت برخودار نیست بهترین گزینه است. سفر به مشهد با قطار یکی از پر رایج‌ترین وسیله های نقلیه سفر به مشهد است.

اگر تابحال با قطار سفر نکرده‌اید برای یکبار هم شده استفاده کنید، و از زیبایی سفر با قطار و از کنار خانواده در یک کابین لذت ببرید. و از بارزین ترین نکات مهم در انتخاب این نوع وسیله نقلیه امنیت سفر بالای قطار است که از کمترین سوانح و تصادفات مربوط به حمل و نقل ریلی دارا است.

مزایای سفر به مشهد با قطار

 1. قرار گرفتن ایستگاه راه‌آهن مشهد در داخل شهر
 2. شبکه گسترده وسیع ریلی را‌ه‌آهن
 3. عدم یا کم بودن آلودگی زیست محیطی در مقایسه با سایر وسیله های نقلیه
 4. راحتی فیزیکی فوق العاده
 5. نظم و زمان‌بندی مناسب
 6. امنیت سفر در مقایسه با سایر وسیله های نقلیه

قیمت تور مشهد

قیمت تور مشهد به عوامل مهمی بستگی دارد که اینجا برخی از این موارد را باهم بررسی میکنیم. موارد تاثیر گذار قیمت تور مشهد می توان به مدت سفر، تعداد روزهای سفر، زمان سفر در فصول مختلف سال (های سیزن یا لو سیزن) نوع هتل و ستاره های هتل، کیفیت خدمات، زمین بودن یا هوایی بودن تور اشاره کرد.

در نظر بگیرید شما اگر هتل پنج ستاره با وسیله نقلیه هوایی انتخاب کنید قطعا هزینه سفر بالا می رود و اگر هتل 2 و 3 ستاره برای اقامت انتخاب کنید و از وسیله نقلیه زمینی مثل قطار انتخاب کنید قطعا هزینه تور شما کمتر خواهد شد. با کمی بررسی بر نوع مکان اقامت و ستاره هتل یا نوع وسیله نقلیه می توانید تفاوت چشمگیری در قیمت و هزینه تجربه کنید. البته زمان سفر را هم رد نظر بگیرید چه فصلی سفر میکنید یا رویداد خاصی وجود دارد یا نه، مصلا در ایام عید یا ولادت امام رضا یا شهادت و اربعین بخاطر شلوغی شهر مشهد قیمت افزایش پیدا میکند.

تور ارزان مشهد

همانطور که در قیمت تور گفتیم برخی عوامل در قیمت تور تاثیر می‌گذارند که تور ارزان می‌شود. ما اینجا به برخی نکات ساعت پرواز برای خرید تور ارزان مشهد اشاره میکنیم.

بهترین ساعات تور مشهد با هواپیما

جالب است بدانید برخی مسافران ممکن است به ساعات رفت و برگشت هواپیما توجه نکنند اما باید بدانید که بهترین ساعت رفت به مشهد 9 الی 12 صبح و برای برگشت بین ساعات 14 الی 18 است.

حالا چر این ساعات بهترین زمان هستند؟ چرا که معمولا ساعت 12 باید اتاق خود را تحویل دهید و ساعت 14 اتاق را به مسافران جدید تحویل میدهند که اگر شما نصف شب وارد هتل شوید باید تا ساعت 14 منتظر بمانید تا اتاق را به شما تحویل دهند. البته باید یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد باشد. این ساعات که گفتیم بهترین زمان رفت برگشت هستند ولی لزوما صددرصد ارزان‌ترین زمان‌ها نیستند.

پروازهای صبح معمولا ارزان نیستند

باید بدانید که پروازهای رفت صبح مشهد در روزهای سه شنبه و چهار شنبه و پرواز های برگشت از مشهد در صبح شنبه خیلی پر طرفدارتر از روهای دیگر هستند. و همین امر باعث افزایش قیمت بلیط هواپیما می‌شود.

بهترین ساعات تور مشهد با قطار

برای انتخاب بهترین زمان سفر به مشهد با قطار باید مقدار زمان رسیدن به مشهد را در نظر بگیرد. بدین معنی که اگر زمان حرکتی رسیدن به مشهد از تهران 12 الی 14 ساعت طول بکشد. باید طوری زمان‌بندی کنید که مثلا شب حرکت کنید که ظهر برای تحویل اتاق به مشهد برسید. البته اگر با قطار پردیس که سریع‌ترین قطار تهران به مشهد مسافت زمانی شما 8 ساعت خواهد بود که معمولا 6 الی 7 صبح حرکت میکنند.

تور لحظه آخری مشهد

تور لحظه آخر در واقع توری است که ظرفیت آن تا لحظات آخر پر نشده و جای خالی دارد که همین خاطر قیمت آن را کاهش می دهند تا ظرفیت تور پر شود. اگر از آن دسته مسافرانی هستید که همیشه آماده سفر هستند این بهترین گزینه برای انتخاب تور خواهد بود.

تفاوت تور لحظه آخری با تور ارزان مشهد

برای بررسی این دو مورد (ازران و لحظه آخری) برای هر کدام چند موارد را ذکر میکنیم که با تفاوت آن اشنا شوید.

تور ارزان مشهد

 1. معمولا کیفیت تور پایین است که به نوع درجه هتل یعنی چند ستاره بودن آن بستگی دارد.
 2. قیمت آن بستگی به فصول سال و تعداد روزهیا اقامتی دارد. بیشتر مواقع وجود دارد.
 3. برای کنسل کردن آن می توانید با پرداخت جریمه الباقی پولتان را تحویل بگیرید.
 4. تا حدودی شما می توانید تعیین کننده زمان آن باشید.
 5. به نوع وسیله نقلیه رفت و برگشت ارتباط دارد.

تور لحظه آخری مشهد

 1. باید با زمان تور هماهنگ باشید بدین معنی که همیشه آماده سفر باشید.
 2. کیفیت تور در آن حفظ می شود فقط قیمت ان لحظه آخری است.
 3. معمولا غیر قابل کنسلی هستند و امکان پرداخت پولتان وجود ندارد.
 4. این نوع تور فقط در زمان خلوتی مشهد وجود دارد.
 5. گوش به زنگ باشید، بدین معنی که هر لحظه در لحظات آخر امکان کاهش قیمت وجود دارد.

فاصله شهر مشهد با شهر دیگر

در اینجا فاصله مشهد را با برخی شهر ذکر کرده‌ایم که بیشتر مخاطبان تور مشهد هستند.

فاصله تهران تا مشهد

فاصله تهران تا مشهد بصورت زمینی حدود 900 کیلومتر است که مدت زمان سفر زمینی با قطار معمولا بین 12 الی 14 ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان پرواز تهران به مشهد نیز حدود 1:25 دقیقه است.

فاصله شیراز تا مشهد

فاصله شیراز تا مشهد بصورت زمینی حدود 1342 کیلومتر است و سفر زمینی از شیراز به مشهد حدود 20 الی 22 ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان پرواز شیراز به مشهد نیز حدود 1:25 دقیقه است.

فاصله اصفهان تا مشهد

فاصله اصفهان تا مشهد بصورت زمینی حدود 1157 کیلومتر است که زمان سفر زمینی با قطار حدود 18 ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان پرواز اصفهان به مشهد نیز حدود 1:30 دقیقه است.

فاصله تبریز تا مشهد

فاصله تبریز تا مشهد بصورت زمینی حدود 1553 کیلومتر است که زمان سفر زمینی با قطار حدود 24 الی 25 ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان پرواز تبریز به مشهد نیز حدود 1:40 دقیقه است.

چه زمانی مشهد برویم؟

زمان امتحانات به مشهد سفر کنید

این بدین معنی است که سما اگر محل در خانه ندارید در زمان امتحانات به سفر به مشهد انتخاب کنید. زمان امتحانات که خرداد و دی می باشند با کاهش درخواست سفر مواجه می‌شویم که قاعدتا این کاهش سفر باعث می شود تور مشهد با بهترین قیمت تهیه کنید.

بعد از تعطیلات نوروز سفر کنید.

منظور از اینکه بعد از تعطیلات نوروز سفر کنید این است که نیم دوم فرودین را انتخاب کنید که حجم مسافر کمتر شده و به راحتی می توانید در بهترین فصل سال با بهترین قیمت به مشهد سفر کنید. البته بازه های اردیبهشت و خرداد نیز زمان مناسبی است. باید در نظر بگیرید بیشترین قیمت و نرخ تور مشهد مربوط به عید نوروز، شهادت، ولادت امام رضا و اربعین است. که علت آن هم میزان تقاضای بالای سفر در این ایام است.

جمعه و شنبه را برای شروع سفر انتخاب کنید.

منظور از اینکه برای شروع سفر روزهای جمعه و شنبه را انتخاب کنید بدین معنی است که معمولا پس از تعطیلی‌ها قیمت بلیط هواپیمای تهران به مشهد کاهش پیدا می‌کند. اگر شما نمیخواد در مناسب های خاص در مشهد باشید این زمان بهترین گزینه است.

مشهد کجا بریم؟

در سفر تور مشهد کجا بریم؟ اینجا برخی از بهرتین رستوران ها، کافه ها و جاهای دیدنی مشهد را برایتان شرح خواهیم داد.

بهترین رستوران های مشهد

 1. رستوران پسران کریم
 2. رستوران معین درباری
 3. رستوران سدروس
 4. رستوان معلق مشهد در شاندیز
 5. رستوران باغ زیتون 2
 6. رستوران شایان شاندیز
 7. رستوران نسیم لبنان
 8. رستوران الماس
 9. رستوران مهستان شاندیز
 10. رستوران قصر درویش
 11. رستوران بابا قدرت

بهترین کافه های مشهد

 1. کافه سیلونا
 2. نانو کافه بیکری
 3. کافه کیوسک
 4. کافه دیدار
 5. کافه ویو
 6. کافه پیانو
 7. کافه فورته
 8. کافه لئون
 9. کافه 1860
 10. کافه مرسی
 11. کافه رترو

بهترین تفریحات مشهد

 1. پارک آبی ساحلی آفتاب
 2. پارک آبی ایرانیان
 3. سرزمین موج های آبی
 4. شهربازی پارک ملت
 5. ییلاق تفریحی شاندیز
 6. پارک جنگلی وکیل آباد
 7. پارک کوهسنگی

بهترین جاهای دیدنی مشهد

حرم مطهر امام رضا (ع)

جاهای دیدنی مشهد

رم امام رضا (ع) در مرکز شهر مشهد است، از بناهای پیوسته برجسته‌ی آن مسجد بالاسر و مسجد جامع گوهرشاد است. حرم امام رضا مجموعه‌ای است با کانون آرامگاه هشتمین امام شیعیان، علی بن موسی‌الرضا که دیگر مسجدها، آرامگاه‌ها، رواق‌ها، صحن‌ها، کتابخانه و موزه‌ها را دربرمی‌گیرد.

آرامگاه فردوسی

آرامگاه فردوسی

آرامگاه فردوسی در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال شهر مشهد قرار دارد. ساختمان فعلی آرامگاه فردوسی الهام گرفته از شیوه معماری هخامنشی، به ویژه آرامگاه کوروش بود به دستور انجمن آثار ملی در سال ۱۳۴۳ آغاز و با نظارت مهندس هوشنگ سیحون در سال ۱۳۴۷ ساخت شد.

آرامگاه نادرشاه افشار

آرامگاه نادرشاه افشار

آرامگاه نادرشاه افشار بنایی است که به یادبود نادرشاه در شهر مشهد ساخته شده است. قوام السلطنه در اواخر عهد قاجار (۱۲۹۶ خورشیدی) در محل یكی از مقابر ویران‌شده نادری، آرامگاه جدیدی برای وی ساخت و استخوان‌های او را از تهران به مقبره مزبور انتقال داد. انجمن آثار ملی ایران در سال ۱۳۳۵ خورشیدی درصدد بر آمد آرامگاهی مناسب برای وی در همان محل مقبره قوام‌السلطنه احداث کند. این كار از سال ۱۳۳۶ شروع شد و در سال ۱۳۴۲ به پایان رسید.

خانه تاریخی ملک

خانه ملک

خانه ملک از جاهای دیدنی مشهد مربوط به اواخر دوره قاجار است، این اثر در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۷۷ با شماره ثبت ۲۱۱۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این بنا یکی از نمونه خانه‌های زیبای بر جای مانده از دوران انتقال معماری در اواخر عصر قاجاریه محسوب می‌شود.

باغ گیاه‌شناسی

باغ گیاه‌شناسی مشهد

باغ گیاه‌شناسی مشهد یکی از جاهای دیدنی مشهد کمتر شناخته شده است که شامل بخش‌های مختلفی از جمله باغ گل رز، قطعه آموزشی و نمایشی، مجموعه گیاهی منطقه رویشی ایران، مجموعه آربراتوم و سیستماتیک گیاهی، باغ میوه‌های بومی ایران، مجموعه گیاهی سوزنی برگان، مجموعه نمایشی باغ صخره‌ای و مجموعه نهالستان و گلخانه‌های تکثیری است.

بهترین مراکز خرید مشهد

 1. مجتمع تجاری زیست خاور
 2. مجتمع تجاری الماس شرق مشهد
 3. مرکز خرید آرمیتاژ مشهد
 4. مجتمع تجاری وصال
 5. مرکز خرید پروما مشهد
 6. برج تجاری آلتون
 7. مجتمع کیان سنتر مشهد
 8. بازار رضا
 9. مرکز خرید آرمان

آب و هوا مشهد در فصول مختلف

بهترین فصل سفر و تور مشهد با توجه به شرایط آب و هوای فصل بهار و اواخر تابستان است، که می توان گفت این زمان ها بهترین زمان با توجه اب و هوا برای تور مشهد می توان در نظر گرفت و از سفر لذت ببرید.

فصل بهار مشهد

آب و هوای مشهد در فصل بهار نه سرد، نه گرم است و هوای معتدل و دلچسب است. که دمای هوا حدود 33 درجه سانتگراد و کمترین دمای ان در حدود 12 درجه سانتگراد می باشد. البته باید در نظر بگیرید این فصل شلوغ‌ترین زمان مشهد از نظر پیک گردشگری است. اگر شلوغی این فصل آزارتان نمیدهد می توان گفت بهترین زمان برای سفر به مشهد است.

فصل تابستان مشهد

آب و هوای مشهد فصل تابستان گرم وخشک است که دمای ان 40 درجه هم می رسد. که معمولا در این فصل خبری از بارش باران هم نیست. اما از نظر شلوغی برای گردشگری تابستان رده دوم رو به خود اختصاص می دهد.

فصل پاییز مشهد

آب و هوای مشهد در فصل پائیز سرد و خشک است، که دمای در فصل بین 12 الی 25 درجه سانتی گراد می رسد. البته باید در نظر بگیرید که پیک گردشگری در این فصل کاهش پیدا میکند و می توانید تور مشهد را با قیمت مناسب تهیه کنید.

فصل زمستان مشهد

آب و هوای مشهد در فصل زمستان بسیار سرد است که میانگین دما این فصل بین 7 الی 12 درجه سانتیگراد که گاها به 15 درجه زیر صفر هم میرسد. این فصل کمترین میزان گردشگری در طول سال برای  مشهد است. البته در این فصل با کمترین نرخ تور مشهد مواجه میشیم که کمترین تقاضا رو تجربه میکند.

سوالات مهم درباره تور مشهد

آیا تور مشهد از ترانسفر رایگان برخوردار است؟

در تور مشهد ترانسفر فرودگاه یا راه‌آهن جز خدمات هتل می باشد که باین وجود اغلب هتل های 5 و 4 ستاره چنین خدماتی را برای مسافران خود در نظر میگیرند. اما باید در نظر بگیرید که ترانسفر بدرقه در اکثر هتل ها رایگان نیست.

آیا امکان رزرو تور مشهد با غذا وجود دارد؟

در اغلب تور های مشهد وعده های غذایی کامل میدهند البته باید بدانید که هتل های 5 ستاره بخاطر کیفیت و قیمت بالای غذا تنها با صبحانه خاتمه میدهند. اما باید خدمات تور را قبل رزرو در این زمینه چک کنید که با این مشکل بر نخورید.

آیا تورهای لحظه آخری مشهد از کیفیت پایینی برخوردار هستند؟

همانطور که گفتیم تور لحظه آخری تنها بخاطر عدم پر شدن ظرفیت تور می باشد که در لحظات آخر بخاطر پر شدن ظرفیت اقدام با کاهش قیمت میکنند. و دلیلی با کاهش کیفیت خدمات نیست.

ولی در نظر بگیرید برخی آژانس ها تور های ارزان خود را به عنوان تور لحظه آخری عرضه میکنند حتما از تمام امکانات و خدمات عرضه شده آنها را بررسی کنید.

آیا تور مشهد در عید نوروز گران است؟

باید در نظر بگیرید این ایام بخاطر میزان تقاضای بالا مسافران و پر شدن ظرفیت هتل ها و هواپیما با افزایش قیمت تور مواجه می شود. تنها به دلیل افزایش میزان تقاضا و پر شدن ظرفیت ها در ایم نوروز قیمت تور نیز افزایش پیدا میکند.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ها
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی
شرح تجربه
تجربه
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها