جاهای دیدنی قشم

جاهای دیدنی قشم

نقد و بررسی

ADS2

توضیحات

جاهای دیدنی قشم

جاهای دیدنی قشم کدامند؟ قشم با طبیعت شگفت انگیزش یکی از مهمترین مقاصد گردشگری و بزرگترین جزیره ی هرمزگان است، برای آشنایی بهترین جاهای دیدنی قشم با ایران نیهون همراه باشید.

قشم با طبیعت شگفت انگیزش یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایران می باشد، قشم بزرگترین جزیره ی هرمزگان می باشد که علاوه بر مراکز خرید متعدد جاهای دیدنی قشم نیز بسیار است که در این مقاله جذاب ترین جاهای دیدنی قشم را معرفی می کنیم.

جزیره قشم یکی از جاذبه های مهم در کشور است که برای ایرانگردی و گشت و گذار پاییزی و زمستانی در اوقات فراغت بهترین گزینه پیشنهادی می باشد، قشم با مساحت 1491 کیلومترمربع بزرگترین جزیره غیر مستقل در خلیج فارس است.

جنگل های حرا

در شمال غربی جزیره قشم درخت هایی رشد می کند که توسط ابن سینا نام گذاری شده و نام جنگل های حرا را به خود گرفته است، این درخت ها ریشه در آب داشته و درختان زنده زا هستند.

ژئو پارک قشم

جاهای دیدنی قشم کدامند؟ در بخش غربی جزیره قشم مکانی است که به آن ژئوپارک می گویند، در این بخش از علاوه بر گونه های گیاهی و جانوری، پرندگانی مانند فلامینگو، پرستو، شهر خور، بلبل خرما و هزاران پرنده دیگر وجود دارند. از دیگر جاذبه های این مجموعه سنگ هایی هستند که بر اثر فرسایش به شکل حیوانات درآمده و توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

تنگه چاهکوه قشم

از جاذبه های دیدنی قشم تنگه چاهکو است، در 70 کیلومتری شهر قشم در کنار روستای چاهوی شرقی و در بخش غربی ساحل شمالی جزیره دره ایی قرار گرفته به نام تنگه چاهکو. این دره چاه هایی زیاد اما کم عمقی دارد، چاه هایی که اهالی روستای چاهو آن را برای ذخیره و هدایت آب باران حفر کرده اند و هرکدام قدمت باستانی دارد.

دره ستارگان قشم

جاهای دیدنی قشم کدامند؟ دره ستارگان؛ در امتداد راه ساحل جنوبی به روستایی به نام برکه خلف می رسید چند متری بعد از این روستا به یک فضای باز و وسیعی می رسید که پر است از کوه های تو در تو و رسوبی که براساس گذر زمان و باد و طوفان در این منطقه ستون ها، دالان ها و حفره هایی ساخته شده که عامل اصلی جذابیت این محدوده و جذب گردشگران شده است.

دره تندیس ها

در نزدیکی روستای طبل و بام قشم به دره بزرگی می رسیم که به خاطر تندیس های بزرگش به آن دره تندیس می گویند، وسعت این دره از دره ستارگان بیشتر است و عظمت این تندیس ها انسان را خیره می کند.در کف این دره وجود صدف ها این باور را تقویت می کند که در دوران گذشته آنجا دریایی پر آب بوده است.

جزیره ناز

جاهای دیدنی قشم کدامند؟ یکی از بهترین جاهای دیدنی جزیره قشم، جزیره ناز است که با خود قشم 22 کیلومتر فاصله دارد، جزیره ایی که صدف های رنگارنگ و عروس دریایی در ساحلش در انتظار گردشگرانی است که برای پیاده روی به آنجا می روند.وسعت این جزیره تقریبا 3 هکتار است و ساحل شنی ندارد و اطراف آن را صخره هایی به ارتفاع 5 الی 10 متر گرفته است.

تصاویر