چشمه آبگرم دهلران

چشمه آبگرم دهلران

نقد و بررسی

ads

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط قطار

خرید بلیط قطار

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس

رزرو هتل

رزرو هتل

رزرو اقامتگاه

رزرو اقامتگاه

اجاره ویلا

اجاره ویلا

توضیحات

چشمه آبگرم دهلران

چشمه‌های آبگرم دهلران شامل چشمه‌های آبگرم و استخرهای لجن است که با دمای حدود 50 درجه سانتی‎گراد، یکی از مقاصد گردشگری سلامت در استان ایلام به شمار می‌آید.

این چشمه‌های طبیعی در فاصله سه کیلومتری شهر دهلران، در دامنه «سیاه کوه» و نزدیک به غار خفاش قرار دارد. از جمله ویژگی منحصربه ‎فرد آب این چشمه‌ها این است که با انعکاس نور خورشید به صورت هفت رنگ به چشم می‎آیند. به سبب داشتن همین ویژگی است که چشمه‌های آبگرم دهلران از جمله نادرترین پدیده‎‌های طبیعی کشور به حساب می‌آیند.

همه ساله گردشگران بسیاری برای درمان دردهای مفصلی و رماتیسم، انواع زخم ها و کوفتگی عضلات از این آب شفابخش استفاده می‎کنند.

چشمه‌های آبگرم دهلران از انواع فسیلی هستند. یعنی در اثر ‏فعل و انفعالات منابع نفت و گاز در منطقه به وجود آمده‌اند.‏ این چشمه ها از دو رشته اصلی سرچشمه می ‎گیرند و پس از تلاقی به یکدیگر، رودخانه ای از ‏آب با دمای بالا به همراه مواد معدنی جاری می شود.‏

دسترسی به چشمه‌های دهلران بسیار ساده است و از دو راه امکان‎پذیر می ‎شود. اصلی‎ترین راه ارتباطی این چشمه‌ها از طریق راه آسفالته شهر دهلران به چشمه‌هاست که در غرب این شهر قرار دارد و دسترسی به چشمه‌های آب گرم و همچنین «غار خفاش» را فراهم می‎سازد.

راه دوم راهی فرعی و خاکی، اما ماجراجویانه و هیجان‎انگیزتر است. چرا که با عبور از آن می‎توان چشمه‌های قیر را هم دید.

منبع : visitiran.ir/fa