جنگل گیسوم

جنگل گیسوم

نقد و بررسی

توضیحات

پارک جنگلی گیسوم

جنگل گیسوم یکی از جاهای دیدنی گیلان می باشد که طرفداران زیادی را توسط طبیعت، جنگل هایی با درختان انبوه و تونل مانندش و ادغام جنگل و ساحل در یک منطقه جذب کرده است، زندگی در شهر و مشکلات شهرنشینی روح انسان را خسته و آزرده می کند و طبیعتی همانند جنگل های بکر و سرسبز می تواند اوقات فراغتی برای رفع این خستگی ها باشد. پارک جنگل گیسوم یکی از همان طبیعت زیبا است که برای آشنایی بیشتر با ایران نیهون همراه باشید.

یکی از مقاصد آرامش بخش و ناب برای سفر می باشد و از تهران تا جنگل گیسوم حدود 5 ساعتی فاصله دارد، از رشت بخواهید به این جنگل بروید حدود 88 کیلومتر راه دارید، این جنگل در 30 کیلومتری جاده اسالم به خلخال و در آخرهای استان گیلان واقع شده است.

جنگل گیسوم در استان گیلان و 30 کیلومتری جاده اسالم به خلخال واقع شده است، مساحت جنگل حدود 80 کیلومتر می باشد و نام گیسوم از یکی از روستاهای اطراف جنگل گرفته شده است.این جنگل به دلیل داشتن امکانات رفاهی مناسب و برای گردشگران و توریستان یکی از بهترین مقاصد گردشگری کشور به حساب می آید.

امکانات رفاهی مانند پارکینگ، رستوران، سوئیت های اجاره ایی و … در این جنگل فضا را برای وقت گذراندن مناسب کرده است.با ورود با جنگل گیسوم شاید در لحظه اول منتظر جنگلی منحصر بفرد و رویایی باشید اما لازم است بدانید که همچین جنگلی در انتظار شما نیست و جاده جنگلی و انبوه که در انتها به ساحل می رسد و در مسیر جاده جنگلی رستوران هایی پذیرای مسافران می باشد.

پوشش گیاهی

پوشش گیاهی در جنگل گیسوم به 76 گونه می رسد و تنوع درختان و گیاهان زیاد است بطوری که از قدم زدن در میان این جنگل خسته نمی شوید، درختانی مانند درخت آلو، انار، انجیر، به، زردآلو و سیب و… می باشد.

ساحل گیسوم

جده ایی سرسبز و پر دار و درخت را طی می کنید و چشمتان هنوز به آن همه زیبایی و سرسبزی عادت نکرده که به ساحل و دریا می رسید، ساحلی شنی مناسب آفتاب گرفتن و شنا کردن و قایق سواری می باشد و می توانید با موتور چهار چرخ در ساحل گشت بزنید یااسب سواری کنید و پاراگلایدر سوار شوید.در کنار ساحل جنگل گیسوم پارک های بادی و تفریحی برای کودکان وجود دارد و در کنار ساحل بازارچه کوچکی نیز وجود دارد که همه نوع محصولی در آنجا به فروش می رسد.

بهترین زمان سفر

بهترین زمان سفر به شمال کشور و جنگل گیسوم اردیبهشت، شهریور، مهر و آبان می باشد. شمال کشور در تابستان ها بسیار شرجی است و شرایط مناسب سفرهای تفریحی نمی باشد اما در بهار و پاییز و زمستان هرکدام از این سه فصل زیبایی هایی متفاوتی را در شمال تجربه می کنید اما توصیه می شود که اگر به هوای ابری و بارندگی های مداوم علاقه دارید فصل های سرد سال را برای مسافرت به شمال انتخاب کنید.

جاذبه های نزدیک به جنکل گیسوم

قلعه رودخان

قلعه رودخان، یکی از جاذبه های نزدیک به این جنگل قلعه رودخان می باشد که در نزدیکی فومن قرار گرفته است. برای لذت بردن از این جاذبه تنها باید اهل پیاده روی باشید و بتوانید بعد از طی 100 پله به قلعه رودخان برسید و از تماشای این جاذبه دیدنی لذت ببرید.

آبشار ویسادار

یکی دیگر از جاهای دیدنی نزدیک به جنگل گیسوم آبشار ویسادار می باشد که در نزدیکی شهر پره سر واقع شده است.با گذشتن از رضوان شهر به پره سر می رسید و در مرکز شهر خیابانی 15 کیلومتری وجود دارد که از بین جنگل می گذرد و شما را به آبشار می رساند و با پایین رفتن از چند پله به آنجا می رسید.

آدرس : رشت، مسیر رشت به آستارا، شهر رضوان،۱۰ کیلومتر مانده به جاده اسالم به خلخال

تصاویر