جنگل رودبارک

جنگل رودبارک

نقد و بررسی

ads

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط قطار

خرید بلیط قطار

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس

رزرو هتل

رزرو هتل

رزرو اقامتگاه

رزرو اقامتگاه

خرید تور

خرید تور

توضیحات

جنگل رودبارک

جنگل رودبارک در فاصله 70 کیلومتری شمال‌شرقی «شهمیرزاد» واقع شده و به واسطه پوشش گیاهی پهن‌برگ و آب و هوای خنک، به عنوان مقصدی پرطرفدار برای طبیعت‎گردی در تابستان شهرت دارد.

در جنگل رودبارک که به آن «لعلوم» هم می‎‌گویند، غاری وجود دارد که قدمت آن را به دوران رواج آیین میترائیسم نسبت می‎دهند. فراموش نکنید برای گشت و گذار در جنگل‌های انبوه رودبارک و همچنین دیدن غار، باید از راهنماهای محلی کمک گرفت.

درختان سر به فلک کشیده بلوط و راش و همچنین زمستان های پربرف از جمله ویژگی های جنگل رودبارک به شمار می‎رود. وجود گونه ‎های گیاهی متنوع و همین‎طور هم‎جواری با منطقه حفاظت شده «پرور» باعث شده تا پوشش جانوری این خطه نیز غنی و منحصربه‌‎فرد باشد. به همین سبب است که حیواناتی از جمله کل، خرس قهوه‌ای، بز و پرندگانی از جمله کبک، قرقی، عقاب و کرکس را می‌توان در آن دید.

برای سفر به جنگل رودبارک، دو مسیر پیش روست که هر دو آن‎ها از جاده شهمیرزاد به فولاد محله آغاز می ‎شود. از خروجی این جاده و با گذر از گردنه «بشم» و «رسم» رودبار، با طی مسیری ۵۰ کیلومتری، کم‎کم تابلوهای راهنمایی که مسیر روستای رودبارک را نشان می‎دهند، به چشم میآیند. مسیر روستا جاده‎ای خاکی دارد که به سمت شمال می‎رود. با گذر از مسیر روستای رودبارک و طی سه کیلومتر می‎توان به «رودبارک پایین» رسید.

ناگفته نماند که رودبارک سال‌هاست میزبان برگزاری جشنواره سنت ها و بازی‌های محلی اقوام ایران است. همه ساله در اوایل فصل بهار اقوام مختلف ایرانی شامل ، کرد، لر، ترکمن، ترک عرب، بلوچ و بسیاری اقوام دیگر گرد هم می‌آیند و با اجرای رقص‌های محلی و نمایش صنایع دستی و غذاهای سنتی، سه روز از فصل تابستان را در کنار یکدیگر در این منطقه زیبا جشن می‌گیرند.

آدرس : ایران، استان سمنان، شهرستان مهدی‌ شهر، روستای رودبارک

منبع : visitiran.ir/fa

ads

اتاقک

ads