باغ لاله‌ های گچسر

باغ لاله‌ های گچسر

نقد و بررسی

ADS2

توضیحات

باغ لاله ‎های گچسر

باغ لاله گچسر در مسیر جاده چالوس و نرسیده به گچسر، همه ساله در فصل بهار میزبان گردشگران و طبیعت دوستان است تا لاله های رنگارنگ با نژادهای گوناگون را در کنار یکدیگر ببینند.

این باغ لاله مساحتی حدوداً یک هکتاری را شامل می ‎شود. تمام مساحت باغ در فصل بهار پوشیده از انواع گوناگون لاله می شود. به خصوص بیشتر گونه های ایرانی و برخی از نمونه های خارجی این گیاه را می‎توان در باغ لاله گچسر دید.

از جمله انواع گوناگون لاله در این باغ می‎توان به ستاره‎ای، حاشیه‌‎دار، پربرگ، جامی، فنجانی و قدحی اشاره کرد. تشبیه گل لاله به ابزار نوشیدن آب نیز خود قابل توجه و جالب است.

اگر به دنبال ثبت عکس‌های رنگارنگ همراه با آسمان آبی و تمیز هستید و  البته  نمی‌خواهید خیلی زیاد از تهران فاصله بگیرید، باغ لاله‌های گچسر بهترین گزینه است. در کنار باغ لاله گچسر، غرفه‌های لباس‌های قدیمی و محلی برپا می‌شود تا قاب عکس‌تان را کامل کند. هم‌چنین اگر علاقمند به گل و گیاه هستید می‌توانید پیاز انواع گل لاله و گل‌های دیگر باغ گچسر را تهیه کنید و با خود به منزل بیاورید.

همه ساله در اردیبهشت ماه، باغ لاله پذیرای مسافران بی‎شماری است که یا به هنگام عبور از جاده چالوس و یا به عنوان مقصد سفر، در جشنواره لاله های گچسر شرکت می ‎کنند.

آدرس : استان البرز، کیلومتر ۴۰ جاده کرج- چالوس، آسارا، جنب پمپ‌ بنزین امیر کبیر

منبع : visitiran.ir/fa