باغ لاله‌ های گچسر

باغ لاله‌ های گچسر

نقد و بررسی

ads

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط قطار

خرید بلیط قطار

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس

رزرو هتل

رزرو هتل

رزرو اقامتگاه

رزرو اقامتگاه

اجاره ویلا

اجاره ویلا

توضیحات

باغ لاله ‎های گچسر

باغ لاله گچسر در مسیر جاده چالوس و نرسیده به گچسر، همه ساله در فصل بهار میزبان گردشگران و طبیعت دوستان است تا لاله های رنگارنگ با نژادهای گوناگون را در کنار یکدیگر ببینند.

این باغ لاله مساحتی حدوداً یک هکتاری را شامل می ‎شود. تمام مساحت باغ در فصل بهار پوشیده از انواع گوناگون لاله می شود. به خصوص بیشتر گونه های ایرانی و برخی از نمونه های خارجی این گیاه را می‎توان در باغ لاله گچسر دید.

از جمله انواع گوناگون لاله در این باغ می‎توان به ستاره‎ای، حاشیه‌‎دار، پربرگ، جامی، فنجانی و قدحی اشاره کرد. تشبیه گل لاله به ابزار نوشیدن آب نیز خود قابل توجه و جالب است.

اگر به دنبال ثبت عکس‌های رنگارنگ همراه با آسمان آبی و تمیز هستید و  البته  نمی‌خواهید خیلی زیاد از تهران فاصله بگیرید، باغ لاله‌های گچسر بهترین گزینه است. در کنار باغ لاله گچسر، غرفه‌های لباس‌های قدیمی و محلی برپا می‌شود تا قاب عکس‌تان را کامل کند. هم‌چنین اگر علاقمند به گل و گیاه هستید می‌توانید پیاز انواع گل لاله و گل‌های دیگر باغ گچسر را تهیه کنید و با خود به منزل بیاورید.

همه ساله در اردیبهشت ماه، باغ لاله پذیرای مسافران بی‎شماری است که یا به هنگام عبور از جاده چالوس و یا به عنوان مقصد سفر، در جشنواره لاله های گچسر شرکت می ‎کنند.

آدرس : استان البرز، کیلومتر ۴۰ جاده کرج- چالوس، آسارا، جنب پمپ‌ بنزین امیر کبیر

منبع : visitiran.ir/fa