آبشار فدامی داراب

آبشار فدامی داراب

نقد و بررسی

ADS2

توضیحات

آبشار فدامی

منطقه تفریحی و گردشگری آبشار فدامی در بخش فورگ روستای آبشور از مناطق دیدنی شهرستان داراب می ­باشد این آبشار در در فاصله 130 کیلومتری جنوب شرق داراب و در مسیر جاده ترانزیتی شیراز به بندرعباس واقع شده است.

آبشار فدامی مجموعه ­ای از چند آبشار است، ارتفاع آبشار شور فدامی که در بالادست آبشار شیرین واقع شده 10 تا 15 متر است. عرض آبشار شیرین فدامی که در گذشته به 800 متر می رسید و عریض ترین آبشار طبیعی ایران محسوب می شد، به دلیل خشکسالی و استفاده بی رویه کشاورزان بالادست اکنون به 200 متر رسیده است.

در زیر آبشار حوضچه ای بزرگ پدید آمده و در بالای آن پوششی متراکم از گیاهان بلند و نیزار دیده می شود. سرچشمه این آبشار شیرین چشمه ای است که از دل کوه های مجاور می جوشد و در یک کیلومتری آبشار قرار دارد. این آبشار زیبا در تمامی روزهای سال زیبایی های خود را به رخ می کشد و میزبان گردشگران و مسافران است اما تفاوت هایی در هر یک از فصل های سال وجود دارد  در فصل بهار و تابستان : با گرم شدن هوا، آب شیرین آبشار خنک و گوارا می شود و آب شور دمای گرم تری پیدا می کند در فصل پاییز و زمستان سرد شدن هوا باعث می شود تا آب شور خنک شود و آب شیرین آن گرم و گرم تر گردد.

منبع : visitiran.ir/fa