آبشار طوف خیمه سوق 

آبشار طوف خیمه سوق 

نقد و بررسی

ADS2

توضیحات

آبشار طوف خیمه سوق

آبشار طوف خیمه سوق، آبشاری در استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد، شهرستان دهدشت و در نزدیکی روستای بی‌بی زلیخا است. آبشار طوف خیمه ده کیلومتر با شهر سوق فاصله دارد و در مسیر لنده به دهدشت قرار دارد.

این آبشار بسیار بلند است و ارتفاع آن پنجاه متر است و درختان بلوط و کنار و گیاهان دارویی آن را دربرگرفته‌اند. آبشار طوف خیمه‌ سوق و طبیعت زیبای آن به‌ قدری زیبا و با طراوت است که ذوق شما را برخواهد انگیخت. جریان آب در آبشار بسیار شگفت‌ انگیز است و ابهت خاصی به آبشار و منطقه اطراف آن بخشیده است.

افسانه قدرت گرفتن اهالی این منطقه از ریزش آب آبشار به‌ نظر بی‌راه نمی‌ رسد. در اطراف آبشار طوف خیمه سوق، سد مارون وجود دارد و البته شهر سوق که خود به تنهایی زیبایی خاصی دارد. کهگیلویه را استانی چهار فصل می‌ دانند که دیدن طبیعت آن در هر کدام از فصل‌ های سال در نوع خود بی‌نظیر است اما آب و هوای خوب و دلچسب منطقه سوق در بهار، این فصل را به بهترین فصل برای سفر به این منطقه و دیدن زیبایی‌ های آبشار طوف خیمه سوق تبدیل کرده است.

کوه و روستای دژکوه نیز از مکان‌ های زیبای اطراف آبشار است که می‌ توانید دل به شکوه و جلال این کوه بسپارید. اگر به سوق رفتید بد نیست سری هم به آرامگاه حسین پناهی هنرمند فقید کشورمان که در نزدیکی این شهر است بزنید و از فضای آن بهره ببرید.  روستای برم‌شیر را نیز ببینید و گشتی در آن بزنید. قرق بادامستان نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر سوق به‌ شمار می‌ آید.

برای رفتن به آبشار طوف خیمه از سوق راهی لنده شوید و لیر را پشت سر بگذارید بعد از 6 کیلومتر از جاده اصلی لنده خارج شوید و مسیر دژکوه را ادامه دهید. جاده تا بی‌بی زلیخا آسفالت است اما بعد از آن خاکی است با این حال این جاده کیفیت خوبی دارد. از روستا تا آبشار یک کیلومتر پیاده‌روی یا به‌عبارت دیگر، کوهپیمایی پیش رو دارید تا به آبشار برسید. می‌توانید این مسیر را در طی 30 دقیقه طی کنید آبشار از دور مشخص است و قطعا راه رسیدن به آبشار را به آسانی خواهید دید.

منبع : visitiran.ir/fa