چند باور غلط درباره هواپیما

چند باور غلط درباره هواپیما

برخی افراد هستند که از پرواز کردن با هواپیما می ترسند و برخی هم برای توجیح کردن ترس از پرواز شایعه های را در مورد هواپیما بین مردم ایجاد می کنند، حال این باورهای غلط درباره هواپیما وجود دارند یا ساخته شده اند در این مقاله سعی داریم به برخی از باورهای غلط در ارتباط با هواپیما بپردازیم، در ادامه با معرفی باور غلط درباره هواپیما با مجله گردشگری ایران نیهون همراه باشید.

آیا امکان باز شدن در هواپیما هنگام پرواز وجود دارد؟

اولین باور غلط درباره هواپیما : ترس بزرگیست که درب هواپیما در حال پرواز باز شود یا کسی اقدام به این کار بکند، باید بدانید این امکان وجود ندارد و یا چیزی به نام دستگیره درب هواپیما وجود ندارد که بخواهد باز کند. جالب است بدانید زمانی که هواپیما در حال پرواز است تحت فشار قرار می گیرد  اما بدنه و درب هواپیما می توانند در برابر هزاران پوند فشار مقاوت بکنند.

آیا کابین هواپیما آلوده است؟

دومین باور غلط درباره هواپیما : هوای داخل کابین هواپیما همیشه در حال گردش و بسیار تمیز است. این هوا بعداز گذراندن فیلتر های بهبود عملکرد ذرات هوا بازیافت می شود.

چنین باوری نیست که در فضای بسته ای هستید و اگر یک نفر هم مریض باشد کل فضا را در بر می گیرد و کابین را آلوده می شود.

آیا در ارتفاعات بالا هواپیما  خودش حرکت می‌کنند؟

سومین باور غلط درباره هواپیما : بعضی از مردم بر این باور هستند که هواپیما در ارتفاعات بالا خودشان حرکت می کنند و از نحوه‌ی کارکرد حالت خودکار هواپیما و کابین خلبان را اشتباه برداشت می‌کنند.

اینکه تمام حالات بصورت خودکار انجام می شود و پرواز بدون خلبان انجام می شود کاملا اشتباه است، و باید بدانید که پرواز بدون خلبان امکان پذیر نیست. نود درصد از فرود ها و فرآیند بلند شدن هواپیما بصورت دستی و توسط خلبان و کمک خلبان انجام می شود.

آیا یک حفره در هواپیما تمام اشیا و مسافرین را به بیرون می برد؟

چهارمین باور غلط درباره هواپیما : این باور که با یه حفره شما به بیرون رانده می شوید کاملا اشتباه است. البته باید به میزان حفره ایجاد شده و و علت آن را و فشار وارد شده به کابین و بدنه هواپیما بستگی دارد. خب اگر حفره براساس انفجار یک بمب یاشد قطعا باعث نقض فنی و شکاف عظیم در کابین می شود که همه را بیرون می برد.

آیا ماسک‌های اکسیژن فشار شما را کاهش می‌دهد؟

پنجمین باور غلط درباره هواپیما : برخی از مردم فکر می کنند که ماسک های اکسیژن با کاهش فشار شمار برای مرگ آماده می کنند. باید بدانید که اگر فشار کابین کاهش پیدا کند مسافران با کمبود اکسیژن مواجه می شوند که بی هوش می شوند، باید بدانید که این ماسک ها اکسیژن نقش پایدار کردن و یک نواخت کردن سیستم تنفسی مسافران را بر عهده دارند تا زمانی که خلبان دوباره هواپیما را در ارتفاع مناسب قرار دهد.

آیا مدفوع مسافران را در حین پرواز به بیرون از هواپیما می‌ریزند؟

ششمین باور غلط درباره هواپیما : این یکی از شایع ترین مواردی است که برای هواپیماها ساخته اند، باید بدانید این امکان وجود ندارد  و تا زمان فرود هواپیما، فضولات در داخل مخزن نگهداری می شوند و بعد از فرود توسط مسئولین این امر تخلیه می شود. و اینکه در زمان پرواز مدفوع به بیرون از هواپیما ریخته می شود تنها فقط یک شایعه است.

آیا هواپیماها با خود تابوت حمل می‌کنند؟

هفتمین باور غلط درباره هواپیما : اینکه در زمان پرواز، هواپیماها با خود تابوت حمل می کند باوری است که در سال 2013 در سنگاپور ایجاد شد و حقیقت داشت. اما این باور دیگر وجود ندارد و هیچ هواپیمایی با خود تابوت حمل نمی کند.

0 0 رای
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات