کجا بریم؟ نکات مهم در انتخاب مقصد سفر

کجا بریم؟ نکات مهم در انتخاب مقصد سفر

کجا بریم؟

کجا بریم سفر؟ سوالی است که هنگام انتخاب مقصد مطرح می شود و مناطق گردشگری را باهم مقایسه می کنیم اما اینکه واقعا کجا بریم ؟ تا با برنامه ریزی سفر و بودجه ما همخوانی داشته باشد، مهم ترین گزینه است در ادامه برای بررسی و انتخاب درست مقصد سفر با کجا بریم؟ با ایران نیهون همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب مقصد سفر

قبل از اینکه مقصد سفرتان را انتخاب کنید بهترین کار این است که فهرستی از مقاصدی را که دوست دارید انتخاب کنید. و در انتخاب مقصد نکات زیر را در نظر بگیرد.

هدف و خواسته های شما از انتخاب مقصد سفر

هدف و خواسته ای که از سفر پیش رو دارید را انتخاب کنید؟

علایق سفر

نگاهی به علایق تان بیندازید و فهرستی از چیزهای که لذت می برید را بردارید. این فهرست می تواند علایق ورزشی ، فرهنگی ، طبیعت و … باشد. گزینه ای که بیشتر ترجیح می دهید را در اولویت فهرستان قرار بدهید. با اینکار می توانید در سفر می خواهید استراحت کنید یا دست به کارهای بزنید که اولین بار است تجربه می کنید. یا اینکه ترجیح می دهید در محیطی آرام قرار بگیرید یا نه؟

به نیاز هایتان توجه کنید

از سفرتان چه چیزی می خواهید؟ اگر از شرایطی کاریتان خسته شده اید و می خواهید استراحت کنید یا می خواهید از حالت تکرار روزمرگی زندگی تان خوارج شوید و سفری هیجان انگیز داشته باشید.

بودجه سفر

مهم ترین گزینه ای که باید به آن توجه خاصی داشت انتخاب بودجه سفرتان است. و این گزینه چیزی نیست که به آن توجه نکنید. حال با اینکه مقصد را انتخاب کرده اید ببینید که هزینه هتل و مسیرهای سفر چه هوایی چه زمینی مقصد مورد نظرتان چقدر است البته باید هزینه های حمل نقل شهری ، خوراکتان و چه مقدار قرار است در سفر بگذرانید را نیز در نظر بگیرید. با اینکار می توانید مقصد بهتری را انتخاب کنید.

بهترین فصل مقصد سفر

کجا بریم؟ زمانی که مقصد مورد نظر انتخاب کرده اید ببینید بهترین زمان سفر به مقصد مورد نظرتان کی است؟ و از چه فصلی لذت می برید؟ بعضیا از هوای آفتابی لذت می برند بعضیا نیز از آب و هوای خنک لذت می برند؟ با انتخاب فصل مناسب برای سفر به مقصد مورد نظرتان می توانید بیشترین لذت سفر را داشته باشید.

به رویدادهای خاص  یا فستیوال ها

کجا بریم؟ هنگام انتخاب مقصد سفر به رویدادها یا فستیوال های مقصد سفر تان توجه کنید. البته اگر شما از محیط های شلوغ و پر ازدحام خسته نمی شوید. مثلا : جشن سال نو میلادی کشورهای مسیحی می تواند گزینه خوبی باشد.  تاریخی که سفر می‌کنید را در نظر بگیرید و درباره مراسمی که در این تاریخ در مقصدهای مورد نظرتان برگزار می‌شود تحقیق کنید.

ایرانگردی یا جهانگردی

کجا بریم؟ می خواهید از شهرهای ایران دیدن کنید؟ و از طبیعت چهار فصل ایران لذت ببرید. حال اینکه در تعطیلات عید نوروز قرار گرفته اید یا می خواهید از گرمای تابستان فرار کنید؟ یا کشور جدیدی با فرهنگ و زبانی متفاوت را می خواهید ببینید؟

حال باید پاسخ این سوال که سفر کجا بریم؟ را بدهید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل