• خانه
  • جهانگردی
  • قوانین جالب ژاپن که گردشگران با ورود به آن شگفت زده میشوند
قوانین جالب که گردشگران با ورود به ژاپن شگفت زده میشوند

قوانین جالب ژاپن که گردشگران با ورود به آن شگفت زده میشوند

فهرست مطالب

قوانین جالب که گردشگران با ورود به ژاپن شگفت زده میشوند

قوانین جالب ژاپن که باعث شگفتی گردشگران می‌شوند  علاوه بر آداب و رسوم فرهنگی جالب، کشور ژاپن دارای قوانینی است که تا حدودی با سایر کشورها متفاوت است و حتی بسیاری از گردشگران از این قوانین خبر ندارند. در ادامه با ایران نیهون همراه باشید.

۱. کلیه افراد خارجی در ژاپن باید گذرنامه خود را همیشه به همراه داشته باشند.

بنا به اعلام وزارت امور خارجه کشور ژاپن، قانون این اجازه را به پلیس ژاپن می‌دهد تا در هر زمان و مکانی، افراد را متوقف کرده و اوراق هویتی آن‌ها را کنترل کند. از این‌رو، کلیه افراد خارجی باید اوراق هویتی خود از جمله گذرنامه را باید به همراه داشته باشند، زیرا در غیر این صورت توسط پلیس بازداشت خواهند شد.

۲. ممنوعیت حمل داروهای بدون نسخه

طبق قوانین کشور ژاپن، شهروندان خارجی اجازه دارند تا داروهای مصرفی خود را به مدت دو ماه در هنگام سفر به این کشور به همراه داشته باشند؛ ولی همراه داشتن داروهای بدون نسخه در ژاپن غیر قانونی است.

همچنین، طبق قوانین کشور ژاپن داروهای دارنده ماده محرک (پزودوافدرین – pseudoephedrine) شامل اسپری‌های تنفسی و داروهای آلرژی مانند سودافد (Sudafed) در لیست داروهای ممنوعه قرار دارند. از این‌رو، برای اطلاع از لیست داروهای مجاز در کشور ژاپن پیش از سفر به این کشور باید به سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های این کشور مراجعه کرد.

در صورتی‌ که ملزم به همراه داشتن یا استفاده از دارویی خاص در حین سفر هستید، حتما نسخه دارو و نامه پزشک معالج را مبنی بر استفاده از داروی مذکور را به همراه داشته باشید.

۳. محدودیت استعمال دخانیات در برخی از مکان‌ها

به تازگی، استفاده از دخانیات و کشیدن سیگار در بسیاری از مکان‌های کشور ژاپن؛ سربسته یا بیرون آزاد شده است و از آنجایی که قیمت تنباکو در این کشور نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است، استعمال دخانیات امری رایج و کاملا طبیعی است.

ولی با این وجود و طبق اعلام ژاپن تایمز (Japan Times) قوانین جدیدی، استعمال دخانیات در مکان‌های عمومی ممنوع کرده است. این محدودیت شامل خیابان‌ها و اماکن عمومی مانند رستوران‌ها می‌شود و به این منظور، مکان‌هایی جداگانه برای افراد سیگاری و غیر سیگاری در نظر گرفته شده است.

آنچه می خوانید! ...

موارد مشابه
پرچم عمان
ویزای عمان و مدارک لازم جهت اخذ ویزا

اگر قصد سفر به کشور عمان را دارید باید ویزای این کشور را تهیه کنید باید بدانید که ویزای عمان بصورت روادید فرودگاهی برای اتباع ایرانی موافقت شده که روادید عمان را یک ماهه داده می شود. در ادامه با شرایط اخذ ویزای عمان و انواع ویزای عمان همراه باشید. کشور سلطان‌نشین عمان کشوری پادشاهی است که در شرق شبه‌جزیره عربستان قرار دارد،

دیدگاه‌ها
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی
شرح تجربه
تجربه
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها