fuji-mountain

سفر به ژاپن و بهترین زمان سفر به ژاپن

فهرست مطالب

سفر به ژاپن : مجمع‌الجزایر ژاپن ( 日本، نیپون یا نیهون ) هم گفته میشود این کشور در اقیانوس آرام واقع شده که شمال شرقی آسیا و مرزهای آبی آن با روسیه , کره شمالی، کره جنوبی و چین قرار دارد .

ژاپن یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است . حدود ۱۲۸ میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند که این تعداد، ژاپن را دهمین کشور پرجمعیت دنیا کرده است این کشور با وجود پیشرفت های بسیار به فرهنگ و سنت خود بسیار پایبند است. باغ ها، پارک ها، عبادتگاه ها و غذاهای خوشمزه، ژاپن را یکی از بزرگ ترین مقاصد گردشگری جهان کرده است.

ژاپنی‌ها به کشور خود، نیهون (به ژاپنی: Nihon، 日本) می‌گویند. نیهون از دو واژهٔ نیچی (که به صورت هی نیز تلفظ می‌شود) و هُن تشکیل شده‌است. نیچی یا هی به معنای خورشید و روز است و هُن یعنی ریشه و آغاز. از آنجا که ژاپن در شرقی‌ترین نقطه قاره کهن و کشور چین قرار داشته تصور می‌شده که اولین سرزمینی است که خورشید در آن طلوع می‌کند. بر این اساس با نام سرزمین آفتاب تابان مشهور شده‌است. در زبان ژاپنی این نام نیپّون (به ژاپنی: 日本国) نیز تلفظ می‌شود

آب و هوای ژاپن

آب و هوای ژاپن : ژاپن آب و هوایی چهار فصل دارد اما بهترین فصل برای گردشگری در این کشور بهار و پاییز است

بهار

این فصل یکی از بهترین زمان ها برای سفر به ژاپن است. دمای هوا چندان گرم نیست و باران زیادی هم نمی بارد. بین ماه های مارس تا آوریل (اسفند و فروردین) فصل شکوفه های گیلاس است که در این کشور جشن های زیادی برگزار می شود.

تابستان

تابستان با بارندگی های زیاد در ژوئن (خرداد) شروع می شود و بین ماه های جولای تا آگوست (تیر و مرداد) رطوبت هوا به بیشترین مقدار حد خود می رسد. دمای هوا چیزی حدود ۳۵ درجه سانتی گراد می شود، در این فصل برای فرار از گرما می توانید به هوکایدای شمالی و یا کوه های چوبو بروید.

پاییز

پاییز از سپتامبر(شهریور) شروع می شود، از دمای هوا و میزان رطوبت کاسته می شود و زمانی عالی برای سفر به ژاپن است. در این فصل، رنگ های پاییزی درختان به جذابیت شکوفه های گیلاس بهاری است. با این حال، در اوایل پاییز در بخش های جنوبی ژاپن، طوفان هم اتفاق می افتد.

زمستان

بخش های جنوبی ژاپن مثل اوکیناوا آب و هوای ملایم تری دارد. اما در هوکایدو و شمال شرقی ژاپن به دلیل بادهای سردی که از سمت سیبری می آید ریزش برف سنگینی اتفاق می افتد. سواحل هونشو (که شهرهای مهمی در آن قرار گرفته) نسبت به سواحل دریای ژاپن زمستان ملایم تری دارد.

Erables-du-japon-rouge

اطلاعات کلی درباره ژاپن

زبان : زبان این کشور ژاپنی است ولی بسیاری از لغات را از زبان چینی گرفته است اما با زبان چینی هم ریشه نیست و کاملا متفاوت از زبان چینی می باشد.

واحد پول : واحد پول ژاپن ین است .

فرودگاه : معروف ترین فرودگاه بین المللی این کشور فرودگاه ناریتا است که از شرق توکیو یک ساعت فاصله دارد. فرودگاه هاندا که بیشتر برای پروازهای داخلی استفاده می شود اخیرا بزرگ تر شده و خدمات بین المللی هم دارد. فرودگاه ایباراکی سومین فرودگاه در شمال توکیو است که بیشتر بر روی ایرلاین های با قیمت کمتر تمرکزدارد.

Narita-International-Airport

ژاپن به ۹ ناحیه مختلف تقسیم می شود

هوکایدو : شمالی ترین جزیره است. این ناحیه فضاهای باز گسترده و زمستان های سردی دارد.

توهوکو : بخش روستایی شمال شرقی جزیره اصلی هونشو (جزیره اصلی و بزرگترین جزیره ژاپن) است که بیشتر به غذاهای دریایی، اسکی و بهارهای گرم معروف است.

کانتو : دشت های ساحلی هونشو شامل شهرهای توکیو و یوکوهاما می باشد.

چوبو : نواحی مرکزی کوهستانی هونشو است که تحت تاثیر آلپ ژاپن و چهارمین شهر بزرگ ژاپن ناگویا است.

کانسای : ناحیه غربی هونشو و پایتخت باستانی فرهنگ و تجارت است که شامل شهرهای اوزاکا، کیوتو، کوبه و نارا می باشد.

چوگوکو :جنوب غربی ترین نقطه هونشو، ناحیه روستایی است که بیشتر به شهرهایی مثل هیروشیما و اوکایاما معروف است.

شیکوکو : کوچک ترین جزیره از بین چهار جزیره اصلی است. بزرگ ترین شهرهای آن تاکاماتسو و ماتسویاما می باشد.

کیوشو : جنوبی ترین جزیره از چهار جزیره ژاپن و محمل تولد تمدن ژاپن است . شهرهای بزرگ آن کیتاکیوشو فوکوئوکا می باشد.

اوکیناوا : آداب و رسوم سنتی و معماری این ناحیه کاملا متفاوت از بقیه قسمت های ژاپن است. ناها، مرکز استان اوکیناوا است.

شهرهای ژاپن

این کشور هزاران شهر دارد که تعدادی از مهترین شهرهای آن را معرفی می کنیم:

places.tokyo

توکیو: پایتخت و مرکز مالی ژاپن است. شهری مدرن که جمعیت زیادی دارد.

هیروشیما : شهر بزرگ بندری است.

کانازاوا : شهری تاریخی در ساحل غربی ژاپن است.

کیوتو : پایتخت باستانی ژاپن و با باغ ها و عبادتگاه های باستانی قلب فرهنگی کشور در نظر گرفته می شود.

ناکازاکی : شهر بندری باستانی در جزیره اصلی کیوشو است.

نارا : اولین پایتخت ژاپن متحد است که عبادتگاه های مقدس و ساختمان های تاریخی زیادی دارد.

اوزاکا : شهری بزرگ و پویا که در ناحیه کانسای قرار دارد.

جاذبه های گردشگری  ژاپن

جاذبه های گردشگری  ژاپن

کوه فوجی (fuji)

fuji-mountain

کوه فوجی در جزیره هونشو قرار دارد و با ارتفاع ۳,۷۷۶ متر بلندترین کوه ژاپن است. این کوه در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی توکیو قرار دارد و از این شهر به خوبی دیده می شود. فوجی از مهمترین جاذبه های گردشگری و نماد کشور توکیو است که افراد زیادی در آن کوه نوردی می کنند. در اطراف کوه فوجی طبیعتی زیبا هست که مردم برای گردش و تفریح به آنجا می روند.

مکان مقدس هیان (Heian)

گردشگران زیادی از این مکان مقدس بازدید می کنند. در آن باغچه ای زیبا و سرسبز وجود دارد که درختان گیلاس آن معروف هستند. برای رفتن به باغچه این مکان باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازید.

پارک اوئنو (Ueno)

در پارک سرسبز اوئنو می توانید گردشی یک روزه داشته باشید و پیکنیک بگیرید. خوردن ناهار دراین پارک خوش آب و هوا می تواند لحظات خوشی را برای شما به وجود آورد.

کاخ امپراتوری

palace

کاخ امپراطوری جایی بوده که امپراتور ژاپن در آنجا زندگی می کرده با بازدید از این کاخ اطلاعات زیادی را درباره فرهنگ و مردم ژاپن به دست می آورید.
قلعه ماتسویاما (Matsuyama Castle)
قلعه ماتسویاما قلعه اصلی و بلندترین قلعه ژاپن است و برای بازدید از آن باید ۳۰۰ ین ورودی پرداخت کنید. این قلعه توسط کاتا یوشیاکی در سال ۱۶۰۳ ساخته شد. در جنگ جهانی دوم آسیب دید و در سال ۱۹۶۶ شهر ماتسویاما اقدامانی را برای مرمت قلعه انجام داد.

غذای ژاپن

سوشی غذای معروف ژاپنی است که با برنج پخته، چندین خوراک دریایی، سبزیجات و تخم مرغ درست می شود و به عنوان غذایی مفید و مناسب، محبوبیت جهانی دارد.

sushi

منبع : الی گشت

آنچه می خوانید! ...

موارد مشابه
پرچم عمان
ویزای عمان و مدارک لازم جهت اخذ ویزا

اگر قصد سفر به کشور عمان را دارید باید ویزای این کشور را تهیه کنید باید بدانید که ویزای عمان بصورت روادید فرودگاهی برای اتباع ایرانی موافقت شده که روادید عمان را یک ماهه داده می شود. در ادامه با شرایط اخذ ویزای عمان و انواع ویزای عمان همراه باشید. کشور سلطان‌نشین عمان کشوری پادشاهی است که در شرق شبه‌جزیره عربستان قرار دارد،

دیدگاه‌ها
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی
شرح تجربه
تجربه
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها