جاذبه های گردشگری و دیدنی ژاپن

جاذبه های گردشگری و دیدنی ژاپن

ژاپن ترکیبی منحصر به فرد از قشر سنتی و مدرن است که دارای معابد و ساختمان های قدیمی با دستاوردهای موجود مدرن در معماری و فن آوری است. در ادامه با معرفی جاذبه های گردشگری ژاپن با ایران نیهون همراه باشید.

جاذبه های گردشگری ژاپن

ژاپن یکی از مقاصد بسیار محبوب گردشگری در جهان است. بازدیدکنندگان می توانند در تاریخ و هنر غنی ژاپنی غوطه ور شوند و در کنار آن نگاهی اجمالی نیز به پیشرفت های آینده داشته باشند. تقریبا همه امکان تاریخی در حال استفاده می باشند یعنی به عنوان یک مکانی طرفا جهت بازدید عموم نیست، گرچه این عمل نیز از بازدید عموم از امکان تاریخی ژاپن جلوگیری نکرده است. طبیعت زیبای ژاپن در طول سال قابل مشاهده است , با ما همراه باشید تا برخی از جاذبه های ژاپن آشنا شوید .

ژاپن یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. ترکیبی از سنتی و مدرنیته در آن به وضوح دیده میشود. با وجود بسیاری از ساختمان های سنتی و قدیمی در کنار دستاوردهای پیشرفته و تکنولوژی ژاپن تبدیل به یک قطب گردشگری در جهان شده است. بازدیدکنندگان می توانند در تاریخ و هنر غنی ژاپنی غوطه ور شوند و در کنار آن نگاهی اجمالی نیز به پیشرفت های آینده داشته باشند.

تقریبا همه امکان تاریخی در حال استفاده می باشند یعنی به عنوان یک مکانی طرفا جهت بازدید عموم نیست، گرچه این عمل نیز از بازدید عموم از امکان تاریخی ژاپن جلوگیری نکرده است. طبیعت زیبای ژاپن در طول سال قابل مشاهده است. ژاپن یکی از کشورهای دنیاست که نرخ جنایت بسیار کمی دارد که این عمل رضایت خاطر گردشگران را به همراه دارد.

عمارت طلایی (کین کاکو جی)

کین کاکو-جی یا معبد عمارت طلایی محبوبترین و پر بازدیدترین جاذبه گردشگری ژاپن و کیوتو محسوب میشود. این عمارت در واقع یک ویلا برای دوره بازنشستگی یکی از شوگان ها در اواخر قرن ۱۴ بوده است. متاسفانه در سال ۱۹۵۰ این معبد توسط یک راهب جوان به آتش کشیده شد که خود نیز در آن سوخت. ۵ سال بعد دوباره معبد را عین طرح اصلی ساختند. وجود باغ های زیبا در اطراف آن یک زیبایی خاصی و منحصر به فردی را بوجود آورده است. این عمارت با پوشش طلایی خود بازتاب زیبایی در حوضچه بوجود می آورد.

کوه فوجی

کوه فوجی بلندترین کوه ژاپن به ارتفاع ۳۷۷۶ متر است. آتش فشان مخروطی شکل آن به عنوان یک سمبل مکررا در هنر و عکاسی مورد استفاده قرار گرفته و به یک جاذبه پر طرفدار برای علاقه مندان به کوه نوردی تبدیل شده است. سالانه حدود ۲۰۰.۰۰۰ کوهنورد از این کوه بالا میروند که ۳۰ درصد آنها خارجی هستند. صعود به آن حدود ۳ الی ۸ ساعت و پایین آمدن از آن ۲ تا ۵ ساعت زملن میبرد.

کاخ سلطنتی ژاپن

امپراطور ژاپن خانه خود را در کاخ سلطنتی ژاپن بنا کرده است. همچنین این محل یک مرکز مدیریتی و موزه است که نمایان گر هنر و تاریخ کشور ژاپن است. این کاخ بر روی ویرانه به جا مانده از کاخ قبلی که توسط آتش نابود شد بنا نهاده شده است و معماران افتخار میکنند که در ساخت آن از ترکیب گذشته و مدرنیته استفاده کرده اند. در محوطه این کاخ باغ های سنتی ژاپنی دیده میشود و دارای قسمت های پذیرش زیادی برای خوش آمد گویی به مهمانان است.

برج توکیو

برج توکیو تبلوری از تکنولوژی و زندگی مدرنیته است. در ساخت این برج از برج ایفل فرانسه الهام گرفته شده است که همانند آن یه یکی از جاهای دیدنی ژاپن تبدیل شده است. این برج دومین سازه بلندی است که به دست انسان در ژاپن ساخته شده است و بیشتر مصرف مخابراتی و توریستی دارد. بازدیدکنندگان میتوانند از این برج بالا رفته و به تماشای بی نظیر توکیو بپردازند همچنین در اطراف این برج فروشگاه ها و رستوران های خوبی وجود دارد.

معبد تودای جی

یکی دیگر از مکان های دیدنی ژاپن، معبد تودایجی در نارا که یک شاهکار مهندسی محسوب میشود است. این معبد نه تنها بزرگترین سازه چوبی در جهان است بلکه خانه بزرگترین مجسمه بودای برنزی نیز هست. این معبد توسط باغ های زیبا و حیات وحش احاطه شده است و مدرسه بودایی کیگون در وسط آن قرار گرفته است.گوزن ها میتوانند آزادنه در اینجا پرسه بزنند چراکه اعتقاد دارند آنها پیام رسانان خدایان شینتو هستند.

بودای بزرگ کاماکورا

بودای بزرگ کاماکورا یک مجسمه عظیم الجثه به نمایندگی از آرمیدا بودا است و مشهورترین بودای ژاپنی طبق اعداد و ارقام است. این مجسمه برنزی با قدی به طول ۱۳ متر و وزنی حدود ۹۳ تن ایستاده است و از سال ۱۲۵۲ پابرجاست. با اینکه قرار بود یک معبد چوبی کوچک ساخته شود ولی بودای بزرگ در فضای باز اکنون پابرجاست. مثل اینکه معبد اصلی در قرن ۱۵ بر اثر سونامی از بین رفته است.

قصر هیمجی

قصر هیمجی یکی از بهترین قصرهای موجود در ژاپن و یکی از مناطق گردشگری ژاپن است. این قصر بسیار محکم در برابر دشمنان (در دوره فئودال) ساخته شده بود و مانع ورود آنها به داخل میشد. اما این قصر در طول قرن ها چندین بار دوباره سازی شده است و طراحی های زیادی به خود دیده است. همچنین این قصر در برابر بمباران در زمان جنگ جهانی دوم سالم ماند و شما مکررا این سازه را میتوانید در فیلم های داخلی و خارجی ژاپن مشاهده کنید مثل فیلم جیمز باند (شما فقط دوبار زندگی میکنید You Only Live Twice) .

کیومیزو درا

معبد کیومیزو-درا که یک معد بودایی است در شرق کیوتو واقع شده است و قدمت آن به ۷۹۸ سال پیش باز میگردد. وجود یک آبشار داخلی که بصورت طبیعی از رودخانه سرچشمه میگیرد زیبایی این معبد را چندین برابر کرده است. هیچ انسانی در ساخت ای آبشار دخیل نبوده است و کاملا وجود آن طبیعی است. در حالیکه مردم محلی برای دعا کردن از قسمت ناهموار و لبه دره بالا میروند که به معبد برسند، گردشگران میتوانند خیلی راحت از این زیارتگاه و هنرهای نمایشی آن دیدن کنند.

پارک میمون جیگو کودانی

پارک میمون جیگو کودانی، یک محل چشمه آب گرم معروف در نزدیکی ناگانو است. جیگو کودانی به معنی دره جهنم است که این نام به خاطر چشمه آب گرم بر روی آن گذاشته شده است. این آب گرم از زمین یخی که دورتادور آن را صخره های شیب دار و جنگل های تنومند سرد احاطه کرده اند بیرون می آید. این پارک محل محبوب میمون های برفی وحشی است که در فصل زمستان برای فرار از سرما به این دره می آیند. میمون ها از جنگل و صخره های شیب دار پایین می آیند و وارد آب گردم میشوند و بعد از ظهر به خاطر امنیت خود دوباره به جنگل باز میگردند.

یادبود صلح هیروشیما

یادبود صلح هیروشیما یک احترام فراموش نشدنی به زندگی هایی است که در اثر بمب اتمی در ۶ آگوست سال ۱۹۴۵ از بین رفتند. این بنا تنها سازه ای است که بعد از بمباران اتمی هیروشیما سر پا ماند تا یادبودی برای آیندگان باشد. این بنای یادبود خاطره تلخ بمباران را زنده میکند که نشان دهنده اهمیت زندگی انسان ها و افتخار قربانیان است بطوریکه هیچ گاه فراموش نخواهد شد.

0 0 رای
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
محمد
5 years ago

همیشه دوست داشتم به ژاپن سفر کنیم..خیلی ممنون از مطلب مفیدتون