مجاز بودن حمل مواد خوراكي

0
0

سلام

وقتتون بخير

من براي فردا ساعت ١٠ شب به مقصد كيش از تهران، با پرواز كيش اير، پرواز دارم.

مقداري مواد خوراكي مي خواستم همراه ببرم.

آيا امكانش وجود دارد؟

 

با تشكر 🙏🏽

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

هر مسافر اجازه دارد تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان با خود همراه داشته باشد.

مواد غذایی در هواپیما که باید آن‌ها را بسته بندی کنید
TSA اکثر خوراکی‌ها را مجاز دانسته و با توجه به این قانون، برای مایعات بیشتر از 96 گرم اجازه حمل آن را نداده است. برخی مواد غذایی در هواپیما که اجازه ورود دارند عبارتند از:

غذای کودک، آب نبات، غلات صبحانه مثل نان و بیسکویت، پنیر، شکلات، پودر قهوه، گوشت پخته شده، کلوچه، بیسکوئیت، میوه خشک، تخم مرغ، گوشت، آدامس، عسل، آجیل، پیتزا، غذای دریایی و سبزیجات تازه، غذاهای یخ زده، عصاره گوشت، انواع ساندویج، هر نمونه اسنک خشک و خرچنگ زنده همه این مواد را در بسته بندی شفاف و بدون این‌که نشتی داشته باشند امکان حمل آن را دارید. در قانون بردن مواد غذایی در هواپیما استثناهایی هم وجود دارد مثلا شیر خشک و شیر مادر و همچنین مایعات امکان پذیر است.

هرگونه مواد غذایی که به صورت مایع باشند و قصد حمل آن را دارید، قانون بیشتر از 96 گرم درباره آن‌ها صدق می‌کند، موادی مثل سس، مربا یا ژله، شربت، سس سالاد، کچاب و دیگر چاشنی‌های غذا، مایعات و سس‌های کرمی و پنیر، سالسا و کره بادام زمینی با توجه به وزن مجاز می‌توانید با خود حمل کنید. اگر مواد خوراکی مایع شما بیشتر از حد مجاز وزن داشته باشد اجازه بردن به هواپیما را ندارید و دور انداخته می‌شود.

بعضی از مواد غذایی هستند که شما می‌توانید بدون دردسر از بازرسی امنیت فرودگاه عبور دهید، موادی مانند غذاهای کنسرو شده و کیسه نیمه منجمد شده. این مواد شرایط مربوط به خود را برای بردن به داخل کابین دارند.

برخی از شرکت‌های هواپیمایی در پروازهای خود اجازه خوردن نوشیدنی‌هایی که همراه خود دارید را نمی‌دهند. اگر با خودتان کیسه یخ زده حمل ‌کنید و کمی آب شده باشد در هنگام بازرسی امنیتی فرودگاه این کیسه‌ها به دور انداخته می‌شود. غذاهای کنسرو شده‌ای که به صورت مایع هستند در زمان بازرسی امنیتی فرودگاه ممکن است مشکوک شوند و کنسرو را دور بیندازند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ نیازی به ثبت نام نیست با پر کردن نام و ایمیل پاسخ خودتان را  ثبت کنید.
نام*
ایمیل*