پاسخ داده شد
0
0

سلام وقت بخیر جناب جهت جابجائی وسیله نقلیه چه اطلاعاتی میتوانید به ما بدهید ممنون

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ خوب
0
0

دوست عزیز برای حمل خودرو با قطار از سایت رجا بهرمند شوید. اطلاعات حمل خودرو با قطار بروی لینک کلیک کنید. برای ثبت درخواست نیز بروی لینک کلیک (رجا) کنید.

اقدامات مربوط به تحویل خودرو در مبدا

 زمان تحویل :

ساعت حرکت درج شده روی بلیت حمل خودرو، آخرین زمان پذیرش خودرو جهت اعزام از مبدأ حرکت بوده و شروع پذیرش خودرو از ساعت 8 صبح روز حرکت قطار تعیین می‌شود. مسافرین محترم لازم است خودروی خود را در ساعات اداری تحویل دهند. نکته مهم: در صورت حرکت قطار در ساعات اولیه صبح، خودرو باید روز قبل از حرکت تحویل داده شود. لطفا جهت اطمینان بیشتر این موضوع را از طریق ایستگاه مبدا پیگیری فرمایید.

خودروهای عبوری از ایستگاه تهران:

جهت خودروهای عبوری از ایستگاه تهران، لازم است بلیت حمل خودرو در مسیر دوم با یک روز فاصله از روز ورود قطار حمل خودرو به تهران صادر شود (به‌عنوان مثال در مسیر تبریز-کرمان، در صورتی‌که ورود قطار حمل خودرو از تبریز به تهران، بامداد روز دوشنبه باشد، باید بلیت تهران- کرمان برای روز سه‌شنبه صادر شود). با رفع محدودیت ایستگاه تهران، این فاصله زمانی کاهش خواهد یافت.

مقدار بنزین:

برای دستیابی به سطح ایمنی بیشتر، میزان بنزین موجود در باک خودروهای تحویلی (در هنگام تحویل به انبارتوشه جهت بارگیری به واگن‌های خودروبر)، نباید بیشتر از یک چهارم حجم باک باشد (رعایت این بند کاملاً ضروری است).

سرباتری:

به لحاظ ضرورت رعایت موارد ایمنی خودروها، «سرباتری» در مبدأ جدا می‌شود و در مقصد مجدداً نصب می‌شود.

طول و عرض خودرو:

امکان حمل خودرو با ارتفاع بیش از 158سانتی متر و عرض بیش از 180سانتی متر (اکسل پهن) با واگن حمل خودرو وجود ندارد و رعایت این بند در هنگام خرید بلیت حمل خودرو کاملاً ضروری است. نکته مهم: در صورتی که لوازم جانبی از جمله باربند و … به خودرو نصب شده باشد ملاک عمل ابعاد نهایی خودرو بوده و مسئولیت عدم پذیرش احتمالی بدلیل افزایش ابعاد با وسایل جانبی بعهده مالک خودرو می باشد.

وسایل اضافی داخل خودرو:

از پذیرش هرگونه وسائل و لوازم اضافی (غیر از جک و زاپاس) و همینطور چمدان، مواد غذایی و هر گونه موارد مشابه در داخل خودرو خودداری می‌شود و هیچ‌گونه ادعایی در این خصوص در هنگام تحویل خودرو به مالک پذیرفته نمی‌شود.

نقص فنی و آسیب‌دیدگی:

از صاحبان خودروهای اعزامی تقاضا می‌شود در خصوص وجود هر گونه نقص یا آسیب‌دیدگی قبلی و یا کسری لوازم خودروهای اعزامی با مسئولان اعزام، همکاری و هماهنگی لازم را معمول دارند تا در مقصد با مشکلات عدیده مواجه نشوند.

خودروهای سازمانی و صفر کیلومتر:

برای ارسال خودروهای سازمان‌ها، داشتن معرفی از سازمان الزامی است. برای خودروهای «صفرکیلومتر» که هنوز شماره نشده‌اند، لازم است شش رقم آخر شماره شاسی به جای شماره پلاک درج ‌شود. همچنین ارائه برگه فروش، هنگام تحویل خودرو، الزامی است.

خودروهای گذرموقت:

برای خودروهای گذر موقت و عبوری، صدور بلیت (با شماره پلاک گذر موقت)، فقط تا قبل از به اتمام رسیدن زمان مجوز عبور، مجاز است.

اسناد و مدارک تحویل خودرو:

ارائه اوراق شناسایی مالک، سند و کارت مالکیت خودرو، هنگام تحویل دادن آن الزامی است. همچنین تحویل‌دهنده خودرو، نام تحویل گیرنده را در بارنامه قید نموده و تحویل گیرنده با کارت شناسایی معتبر، خودرو را در مقصد تحویل می‌گیرد.

حق بیمه حمل خودرو :

حق بیمه خودرو برمبنای درصدی از ارزش خودرو به صورت جداگانه محاسبه و در زمان پذیرش خودرو دریافت می‌شود.

خودروهای معیوب و تصادفی:

پذیرش خودروهای خاموش، معیوب و تصادفی امکان‌پذیر نبوده و فقط خودروهای روشن پذیرفته می‌شود. نکته مهم : لازم است باتری خودرو کاملا سالم باشد تا بهنگام تخلیه از واگن در ایستگاه مقصد براحتی روشن شود.

برگ سبز گمرکی:

برای خودروهای خارجی، داشتن اصل برگ سبز گمرگی الزامی است.

خودرو سیاسی:

برای خودروهای سیاسی، داشتن معرفی‌نامه از سفارت مربوطه الزامی است.

اقدامات مربوط به تحویل خودرو در مقصد

زمان تحویل:

پس از رسیدن قطار به مقصد تحویل فوری خودرو به دلیل انجام امور مربوط به تخلیه خودرو از واگن امکان پذیر نبوده و تحویل خودرو در ساعات اداری و با فاصله زمانی انجام می شود. به محض اطلاع از ورود خودرو به مقصد، با ایستگاه مقصد تماس گرفته و در زمان اعلام شده توسط ایشان، نسبت به ترخیص و تحویل خودرو با در دست داشتن مدارک مثبته (کارت شناسایی معتبر) اقدام شود، در غیر این صورت نگهداری خودرو از زمان ورود تا 24 ساعت رایگان، بعد از 24 ساعت اولیه تا روز چهارم و از روز پنجم به بعد بابت حق توقف و هزینه پارکینگ مبالغی به نرخ روز و تعرفه پارکینگ مربوطه محاسبه و دریافت می‌شود.

تحویل گیرنده:

برای تحویل خودرو ارائه کارت شناسایی معتبر شخص معرفی شده در بارنامه حمل خودرو که در مبدأ تکمیل شده، الزامی است و از تحویل خودرو به افراد غیر و بدون مدارک مثبته خودداری می‌شود.

جریمه تاخیر:

در صورت تأخیر در تحویل خودرو توسط شرکت در مقصد، پس از 24 ساعت تأخیر در تحویل خودرو، 50 درصد کرایه برگشت داده می‌شود و در صورت عدم تحویل خودرو در مقصد 100درصد کرایه برگشت داده می‌شود.

شرایط استرداد بلیت حمل خودرو

  • استرداد 90درصد بهای بلیت تا ساعت 12روز قبل از حرکت
  • استرداد 70درصد بهای بلیت از ساعت 12روزقبل از حرکت تا 3 ساعت مانده به حرکت
  • استرداد 50درصد بهای بلیت از 3 ساعت مانده به حرکت تا زمان حرکت
  • بعد از حرکت بهای درج شده روی بلیت حمل خودرو قابل استرداد نمی‌باشد.

یادآوری‌های مهم در زمینه حمل خودرو با قطار

  • هنگام خرید بلیت حمل خودرو، وارد نمودن شماره پلاک یا شماره شاسی و نوع خودرو الزامی می باشد. ورود صحیح و کامل اطلاعات خودرو بسیار مهم است. در صورت عدم همخوانی مشخصات وارد شده عواقب آن بعهده مالک خودرو می باشد.
  • برای دریافت خسارت تاخیر، متقاضیان محترم تا یک ماه فرصت دارند از طریق تماس با شماره 1539 و یا مراجعه به یکی از نمایندگی‌های فروش بلیت شرکت رجا با به همراه داشتن اصل لاشه بلیت و کارت شناسایی معتبر، نسبت به دریافت خسارت اقدام فرمایند.
  • درصورت مفقود شدن بلیت حمل خودرو طبق مقررات، و با دریافت هزینه صدور بلیت‌ المثنی صادر می‌شود.
  • اطلاعات مورد نیاز حمل خودرو با قطار شامل تاریخ و ساعت حرکت، شرایط تحویل خودرو، مشخصات پلاک، نوع خودرو و … بر روی برگه بلیت درج می‌شود.

خرید بلیت حمل خودرو

در صفحه اصلی رجا در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شده و در غیر اینصورت بعنوان کاربر جدید، ثبت نام کنید و در پنل خرید بلیت قطار، وارد قسمت خرید بلیت حمل خودرو شوید.

لازم است مطالب مندرج فوق دقیقا مد نظر قرار گرفته و اطلاعات و قوانین مربوط به خرید بلیت در این قسمت نیز کاملا مطالعه شود. سپس اطلاعات مورد نیاز در خصوص مالک، نوع خودرو، شماره پلاک، شماره تلفن و … را بطور کامل و صحیح و با دقت در فیلدهای مربوطه وارد و نهایتا خرید خود را تکمیل نمایید.

نکته مهم : توجه داشته باشید در صورتی که اطلاعات نادرست یا اشتباه وارد شده باشد، مسئولیت و عواقب ناشی از آن به عهده خود مسافر می‌باشد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ نیازی به ثبت نام نیست با پر کردن نام و ایمیل پاسخ خودتان را  ثبت کنید.
نام*
ایمیل*