0
0

سلام ببخشید برای کودکان تا چه سنی بلیط اجباری نیست

 

 

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

اتوبوس : قوانین موجود در اتوبوس، افراد زیر 5 سال را کودک تلقی کرده و باقی مسافران را بزرگسال می‌ دانند. این قوانین می‌ گویند که در تعرفه اول یعنی تعرفه کودکان، بهای بلیط اتوبوس با 100 درصد تخفیف محاسبه شده یا به عبارت دیگر افراد زیر 5 سال نیازی به تهیه بلیط اتوبوس ندارد.

قطار : تمامی افراد بالای 12 سال بزرگسال تلقی شده و موظف به پرداخت بهای کامل بلیط قطار می‌ باشند. در صورتی که افراد 2 تا 12 سال یعنی همان کودکان، تنها باید نیمی از بهای بلیط قطار را بپردازند. نوزادان یا مسافران زیر دو سال نیز تخفیف 90 درصدی دارند و تنها باید معادل 10 درصد از هزینه کلی بلیط قطار را پرداخت نمایند.

هواپیما : تمامی افراد بالای 12 سال، بزرگسال محسوب شده و می‌ بایست 100 درصد هزینه بلیط هواپیما را پرداخت نمایند. تعرفه دوم تعرفه کودک است و افراد 2 تا 12 سال را در برمی‌گیرد. شرکت های هواپیمایی برای این تعرفه به طور معمول 25% تخفیف در نظر می‌ گیرند و به کودکان نیز صندلی های جداگانه در کابین هواپیما اختصاص می‌ دهند. افراد 0 تا 2 سال نیز نوزاد تلقی شده و بلیط هواپیما سیستمی آنها مطابق با تعرفه سوم محاسبه می‌ شود. این تعرفه برابر با 10% بهای کلی بلیط است و صندلی ای به نوزادان تعلق نمی‌ گیرد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ نیازی به ثبت نام نیست با پر کردن نام و ایمیل پاسخ خودتان را  ثبت کنید.
نام*
ایمیل*