آیا تست pcr کرونا کماکان الزلمی است؟

0
0

سلام

بنده برای ۱۷ تیر (هفته بعد) بلیط دارم برای فرانسه.. آیا تست pcr کرونا کماکان الزلمی است؟ pcr بدم یا نه؟

 

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

مسافرانی که دو نوبت واکسن سینوفارم دریافت کرده‌اند و واکسن تکمیلی آن‌ها «آسترازنکا» است، از این پس می‌توانند به کشور فرانسه سفر کنند؛ اما شواهد حاکی از آن است مسافرانی که دو دوز واکسن سینوفارم و یک دوز واکسن آسترازنکا دریافت کرده‌اند، گرچه می‌توانند ویزا دریافت کنند اما برای سفر به فرانسه و سوار شدن به هواپیما، باید نتیجه منفی تست PCR خود را نیز ارائه دهند.

افراد با شرایط زیر از نظر فرانسه واکسینه کامل در نظر گرفته می‌شوند و نیازی به انجام تست PCR قبل از سفر به این کشور ندارند:

۲۸ روز پس از دریافت یک دوز واکسن جانسون
۷ روز پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های مدرنا، فایزر، آسترازنکا، کوویشیلد و نواواکس
افرادی که با واکسن‌های مورد تایید WHO که مورد تایید آژانس دارویی اروپا نیست، همچون سینوفارم، واکسینه شده‌اند، ۷ روز پس از دریافت دوز تقویتی با یکی از واکسن‌های mRNA (مدرنا و فایزر) یا آسترازنکا واکسینه کامل در نظر گرفته می‌شوند.
در صورتی که ۹ ماه از دریافت آخرین دوز واکسن (دوز دوم در واکسن‌های ۲ دوزی و یک دوز در واکسن‌های تک دوزی) گذشته باشد، مسافر باید دوز تقویتی دریافت کند؛ در غیر این‌صورت، گواهی واکسن غیرمعتبر خواهد بود.

مسافران در صورت داشتن یکی از مدارک زیر می‌توانند از ایران به فرانسه سفر کنند:

پاسپورت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
ویزای معتبر تایپ D فرانسه و حوزه شنگن
ویزای معتبر تایپ C فرانسه، پاسپورت کانادا و آمریکا مشروط بر ارائه گواهی واکسیناسیون که از آخرین دوز واکسن جانسون ۲۸ روز یا دومین دوز واکسن‌های فایزر، مدرنا و آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد.
ویزای تایپ C فرانسه با عبارت درج شده «FAM DE FRANCIAS» بدون نیاز به ارائه گواهی واکسیناسیون
ویزای تایپ C حوزه شنگن مشروط بر ارائه گواهی واکسیناسیون و حداقل یک بار سفر به کشور صادر‌کننده ویزا. همچنین باید از آخرین دوز واکسن جانسون ۲۸ روز یا دومین دوز واکسن‌های فایزر، مدرنا و آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد.
مسافران واکسینه‌نشده از لیست کشور‌های نارنجی مانند ایران، تنها در صورت ارائه دلیلی قانع‌کننده می‌توانند به این کشور سفر کنند. همه مسافران بالای ۱۲ سال و واکسینه نشده در پرواز‌های ورودی به فرانسه باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز، در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش تست PCR دهند و نتیجه آن‌ را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. مسافران قبل از سفر باید در این لینک ثبت‌نام کنند و پس از تکمیل فرم تعهد‌نامه آن‌ را به‌همراه داشته باشند.

ممکن است در بدو ورود به‌صورت تصادفی از مسافران تست گرفته شود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*