موزه پست تهران

موزه پست تهران

خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط قطار
خرید بلیط اتوبوس
اقامتگاه بوم گردی
رزرو ویلا و اقامتگاه
توضیحات:

فهرست مطالب

موزه پست تهران

خیابان باغ ملی یکی از جذاب‌ ترین نقاط شهر تهران است و مجموعه‌ ای از جاذبه‌ های گردشگری تاریخی را می‌ توان در آن دید. موزه پست یکی از جاذبه‌ های گردشگری واقع در این منطقه است که در نزدیکی سر در باغ ملی تهران جای گرفته است.

موزه پست یکی از زیباترین ساختمان‌ های دولتی بوده است که در سال ۱۳۶۹ کاربری فعلی، یعنی موزه پست، را پیدا کرده است.

تاریخ ساخت این بنا به سال ۱۳۰۷ باز می‌گردد. نیکلاس مارکوف معمار این بنا بوده است. مارکوف معماری بناهای دیگری هم‌ چون زندان قصر و چندین مدرسه، از جمله دبیرستان البرز و مدرسه جدید دارالفنون، را نیز بر عهده داشته است.

موزه پست بخشی از ساختمان اصلی است که در مجاورت سر در باغ ملی قرار دارد و در گذشته اداره گمرکات پست بوده است.

این موزه از بخش‌ های مختلفی تشکیل شده است. سالن لمینیت تمبر یکی از بخش‌های این موزه است. در این قسمت از موزه، تمبرهایی که توسط مسئولین و افراد سرشناس مرتبط با هر حوزه امضا شده است، لمینیت و نگه‌داری می‌ شوند. در بخش دیگری از موزه تصاویر وزرای پست و تلگراف و تلفن، از اولین وزیر تلگراف یعنی علی قلی خان مخبرالدوله، تا وزیر ارتباطات و فناوری کنونی به نمایش در آمده است.

در بخش دیگری از موزه پست نیز می‌توانید از تمبرهای مختلف، از دوران قاجار تا جمهوری اسلامی، بازدید کنید. تعدادی از تمبرهای کشورهای خارجی نیز در این موزه به نمایش در آمده‌ اند.

یکی دیگر از بخش‌ های جذاب موزه به نمایش وسایل ارتباطی قدیمی اختصاص داده شده است. غرفه مخابرات بخش دیگری از موزه پست است که در آن می‌ توان سیر تحول وسایل ارتباطی، از مورس و تگراف تا فکس و تلفن و ماهواره زهره، را نظاره کرد.

علاوه بر قسمت‌های اصلی چایخانه سنتی و فروشگاه نیز در موزه پست آماده پذیرایی و خدمت‌رسانی به بازدیدکنندگان هستند.

موزه پست در میدان امام خمینی، خیابان امام خمینی، جنب سر در باغ ملی قرار دارد. در برنامه‌ بازدید از موزه پست می‌ توانید از دیگر نقاط دیدنی این منطقه تاریخی تهران نیز دیدن کنید و اگر حوالی ظهر اینجا هستید، سری به خیابان سی تیر و غذا فروشی‌ های خیابانی خوشمزه آن بزنید.

منبع : visitiran.ir/fa

فهرست مطالب

دیدگاه‌ها
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی
شرح تجربه
تجربه
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها