فرودگاه یاسوج

فرودگاه یاسوج

نقد و بررسی

ads

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط قطار

خرید بلیط قطار

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس

رزرو اقامتگاه

رزرو ویلا و اقامتگاه

با ثبت نام در سایت می‌توانید آگهی و مکان مورد نظرتان رایگان ثبت کنید.

توضیحات

فرودگاه یاسوج

فرودگاه بین المللی شهدای یاسوج (یاتا: YES، ایکائو: OISY) (Yasuj Airport) فرودگاه یاسوج در غرب شهر و در کیلومتر 2 جاده یاسوج به اصفهان واقع شده است. باند فرودگاه به طول 3200 متر بوده و در ارتفاع حدود 6000 متری از سطح دریا قرار دارد.

اطلاعات تماس فرودگاه

آدرس : استان کهگیلویه و بویراحمد، یاسوج، کیلومتر 2 جاده اصفهان

شماره تلفن : 2- 33310200 – 074

فکس : 33333651 – 074

سایت فرودگاه : yasouj.airport.ir

ایمیل فرودگاه : [email protected]

مقاصد پروازی فرودگاه

هواپیمایی ماهان : فرودگاه مهرآباد

هواپیمایی پارس : فرودگاه مهرآباد

اشیاء گمشده

در مورد پیگیری اشیاء گمشده مسافرین محترم می توانند:

  1. در صورت گم کردن اشیاء درسالن هاي پروازي و يا محوطه فرودگاه به دفتر نیروی انتظامی مستقر در سالن مراجعه و يا با شماره تماس 074-33310200-2 تماس حاصل نمايند.
  2. در صورتی که اشیاء در داخل هواپیما جا مانده باشند به دفتر شرکت هواپیمایی مربوطه در فرودگاه مراجعه و يا با شماره 33333552-074 تماس حاصل نمايند.
  3. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و هرگونه راهنمایی در این خصوص با مدیریت ترمینال با شماره تلفن 33333552- 074 تماس حاصل فرمایيد.

پارکینگ فرودگاه

پارکینگ فرودگاه یاسوج با ظرفیت بیش از 100 خودرو در اختیار مسافران گرامی قرار می گیرد. این پارکینگ در فاصله 20 متری از ترمینال فرودگاه قرار گرفته است.

مقررات ورود و خروج حیوانات خانگی

(سگ، گربه، پرندگان و دیگر حیوانات مجاز)

1- ارائه اصل گواهی بهداشتی از دامپزشکی دولتی کشور مبدا که بیش از 7 روز از تاریخ صدور آن نگذشته باشد ( با درج نام صاحب حیوان )

2- ارائه اصل و کپی شناسنامه حیوان با درج مشخصات کامل آن و کلیه واکسنهای تلقیح شده بخصوص واکسن هاری (با درج نام صاحب حیوان)

3- ارائه اصل و کپی صفحه اول پاسپورت صاحب حیوان

4- دارا بودن میکروچیپ (در مورد پرندگان حلقه پا)

5- تعداد حیوانات خانگی همراه مسافر جهت ورود {سگ و گربه از هر گونه 2 قلاده (حداکثر 4 قلاده) پرنده از هر گونه 2 قطعه (حداکثر 10 قطعه)}

6- ورود وخروج حیوانات غیراهلی و گونه های خاص (CITIS) مستلزم ارایه تاییدیه از سازمان محیط زیست میباشد.

7- خروج حیوان بصورت باربری (CARGO) مستلزم هماهنگی با کشور مقصد بوده و مسئولیت هر گونه عواقب وخسارت ناشی از عدم هماهنگی بعهده صاحب حیوان میباشد.

8- ورود حیوان بصورت باربری (CARGO) ممنوع میباشد.

تاریخچه فرودگاه

عملیات ساخت فرودگاه از سال 72 آغاز و در نیمه دوم سال 79 و با حضور رئیس جمهور وقت، جناب آقای سید محمد خاتمی افتتاح و به بهره برداری رسید. در سال های اول احداث فرودگاه هفته ای دو پرواز در مسیر تهران یاسوج و بالعکس انجام می شد ولی در حال حاضر به پنج پرواز افزایش یافته که علیرغم آن سه فروند هواپیمای فوق سبک آموزشی تفریحی نیز در فرودگاه مستقر می باشند.