فرودگاه کاشان

فرودگاه کاشان

نقد و بررسی

ads

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط قطار

خرید بلیط قطار

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس

رزرو هتل

رزرو هتل

رزرو اقامتگاه

رزرو اقامتگاه

خرید تور

خرید تور

توضیحات

فرودگاه کاشان

فرودگاه کاشان (یاتا: KKS، ایکائو: OIFK) این فرودگاه در سال 1374 در زمینی به وسعت حدود ۸۰۰ هکتار در جنوب شرقی کاشان و در فاصله ۱۰ کیلومتری به بهره‌ برداری رسید.

اطلاعات تماس فرودگاه کاشان

آدرس : کاشان، کیلومتر ۱۲ جاده قدیم نطنز

کد پستی : ۸۷۳۵۱۷۶۶۱۸

تلفن : ۳-۰۳۱۵۵۴۴۴۸۵۲

دورنگار : ۰۳۱۵۵۴۴۷۲۵۵

پست الکترونیک فرودگاه : airport@kashan.ir

وب‌سایت رسمی : airport.kashan.ir

شرکت­های هواپیمایی فعال در فرودگاه

هواپیمایی آتا : فرودگاه مشهد

هواپیمایی آسمان : فرودگاه مشهد

هواپیمایی ایران ایرتور : فرودگاه مشهد – فرودگاه کیش

هواپیمایی تابان : فرودگاه مشهد

هواپیمایی معراج : فرودگاه مشهد – فرودگاه کیش

تاریخچه فرودگاه

در سال ۱۳۷۳ تصمیم به ایجاد فرودگاه در شهرستان کاشان گرفته شده و بدین منظور زمینی به وسعت حدود ۸۰۰ هکتار در جنوب شرقی کاشان در فاصله ۱۰ کیلومتری شهرستان حد فاصل دو جاده اصلی و ترانزیتی کاشان – نطنز به اصفهان و کاشان – یزد به کرمان انتخاب شده که خط راه آهن تهران – بندر عباس نیز از شمال آن عبور میکند.

این اقدامات در فاصله زمانی کوتاهی به احداث باندی به طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۴۵ متر و یک تاکسی وی و پارکینگ هواپیما که قابلیت پارک چند فروند هواپیمای نیمه سنگین و یک ساختمان پاویون بود، منجر شد. در تاریخ ۱۳ خرداد سال ۱۳۷۴ با نشستن یک فروند هواپیمای فوکر ۲۸ حامل ریاست جمهوری وقت این فرودگاه افتتاح و عملاً بهره‌برداری شد. هشهرداری کاشان با ادامه و تکمیل عملیات عمرانی در فرودگاه و احداث یک ساختمان ترمینال مسافر با وسعت و زیر بنای ۸۰۰ متر مربع را به انجام رسانید که با توجه به نیاز نیروی هوافضای سپاه ، فرودگاه تحویل سپاه پاسداران گردید.

پروانه نهایی بهره‌ برداری فرودگاه کاشان، توسط ریاست کل سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده‌ است. در تاریخ ۱۳ خرداد سال ۱۳۹۵ همزمان با بیست و یکمین سالگرد افتتاح اولیه، بخش کشوری و مسافری فرودگاه کاشان با پرواز مشهد به‌ طور رسمی افتتاح گردید.

ads

اتاقک

ads