نیهون

فرودگاه کاشان

خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط قطار
خرید بلیط اتوبوس
اقامتگاه بوم گردی
رزرو ویلا و اقامتگاه
توضیحات:

فهرست مطالب

فرودگاه کاشان

فرودگاه کاشان (یاتا: KKS، ایکائو: OIFK) (Kashan Airport) این فرودگاه در سال 1374 در زمینی به وسعت حدود ۸۰۰ هکتار در جنوب شرقی کاشان و در فاصله ۱۰ کیلومتری به بهره‌ برداری رسید.

اطلاعات تماس فرودگاه

آدرس : کاشان، کیلومتر ۱۲ جاده قدیم نطنز

کد پستی : ۸۷۳۵۱۷۶۶۱۸

تلفن : ۳-۰۳۱۵۵۴۴۴۸۵۲

دورنگار : ۰۳۱۵۵۴۴۷۲۵۵

پست الکترونیک فرودگاه : [email protected]

وب‌سایت رسمی : airport.kashan.ir

شرکت­های هواپیمایی فعال در فرودگاه

هواپیمایی آتا : فرودگاه مشهد

هواپیمایی آسمان : فرودگاه مشهد

هواپیمایی ایران ایرتور : فرودگاه مشهد – فرودگاه کیش

هواپیمایی تابان : فرودگاه مشهد

هواپیمایی معراج : فرودگاه مشهد – فرودگاه کیش

تاریخچه فرودگاه

در سال ۱۳۷۳ تصمیم به ایجاد فرودگاه در شهرستان کاشان گرفته شده و بدین منظور زمینی به وسعت حدود ۸۰۰ هکتار در جنوب شرقی کاشان در فاصله ۱۰ کیلومتری شهرستان حد فاصل دو جاده اصلی و ترانزیتی کاشان – نطنز به اصفهان و کاشان – یزد به کرمان انتخاب شده که خط راه آهن تهران – بندر عباس نیز از شمال آن عبور میکند.

این اقدامات در فاصله زمانی کوتاهی به احداث باندی به طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۴۵ متر و یک تاکسی وی و پارکینگ هواپیما که قابلیت پارک چند فروند هواپیمای نیمه سنگین و یک ساختمان پاویون بود، منجر شد. در تاریخ ۱۳ خرداد سال ۱۳۷۴ با نشستن یک فروند هواپیمای فوکر ۲۸ حامل ریاست جمهوری وقت این فرودگاه افتتاح و عملاً بهره‌برداری شد. هشهرداری کاشان با ادامه و تکمیل عملیات عمرانی در فرودگاه و احداث یک ساختمان ترمینال مسافر با وسعت و زیر بنای ۸۰۰ متر مربع را به انجام رسانید که با توجه به نیاز نیروی هوافضای سپاه ، فرودگاه تحویل سپاه پاسداران گردید.

پروانه نهایی بهره‌ برداری فرودگاه، توسط ریاست کل سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده‌ است. در تاریخ ۱۳ خرداد سال ۱۳۹۵ همزمان با بیست و یکمین سالگرد افتتاح اولیه، بخش کشوری و مسافری فرودگاه کاشان با پرواز مشهد به‌ طور رسمی افتتاح گردید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ها
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی
شرح تجربه
تجربه
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها