فرودگاه سهند مراغه

فرودگاه سهند مراغه

نقد و بررسی

ads

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط قطار

خرید بلیط قطار

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس

رزرو اقامتگاه

رزرو ویلا و اقامتگاه

با ثبت نام در سایت می‌توانید آگهی و مکان مورد نظرتان رایگان ثبت کنید.

توضیحات

فرودگاه سهند مراغه

فرودگاه سهند مراغه (یاتا: ACP ایکائو: OITM) (Sahand Airport) از فرودگاه‌‌های اقماری اداره‌ کل فرودگاه‌ های استان آذربایجان‌ شرقی بوده و در و در باغ‌ شهر شهرستان ‌مراغه قرار دارد. فرودگاه سهند در 6 کیلومتر جاده مراغه – تبریز با مساحتی به زمین 58 هکتار در سال 1372 زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری به بهره برداری رسیده است.

اطلاعات تماس فرودگاه

آدرس : آذربایجان‌ شرقی، شهرستان ‌مراغه، 6 کیلومتر جاده مراغه به تبریز

تلفن های پاسخگو :  37452525 – 37452424 – 37452526 – 041

اطلاعات پرواز : 199

وب‌سایت رسمی : sahand.airport.ir

شرکت­های هواپیمایی فعال در فرودگاه

هواپیمایی ایران ایر : فرودگاه مهرآیاد – فرودگاه سهند

تاریخچه فرودگاه

باند فرودگاه سهند در سال 1329 شمسی همزمان با بنیانگذاری پادگان رضاپاد سابق (امام رضا علیه السلام کنونی ) که به صورت باند خاکی به طول سه کیلو متر به عرض 30متر پایه ریزی شد این باند در سال 1335 با روکش آسفالت بصورت مدرن جهت نشست وبرخواست هواپیماهای نظامی از سال 1342 قابل استفاده بود.

با توجه به نامه نگاری ها انجام شده در سال 1370 توسط نماینده وقت جناب آقای دکتر سید مصطفی سید هاشمی با تشکیل هیت امنایی جهت ساخت ترمینال، برج مراقبت و ملزومات فرودگاهی اقدام می شود که در سال 1372 با اخذ مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشوری اولین پرواز توسط شرکت هواپیمایی کاسپین با حضور وزیر وقت راه جناب آقای مهندس اکبر ترکان و نایب رئیس مجلس وقت جناب آقای دکتر روحانی و هیت همراه پروازهای مسافربری افتتاح می شود این فرودگاه در سال 1374 رسما تحویل سازمان هواپیمایی گردید. که با هفته ای دو پرواز توسط شرکت هواپیمایی آسمان جهت ارائه خدمات برای مردم جنوب استان راه اندازی شد.