فرودگاه بندر لنگه

فرودگاه بندر لنگه

نقد و بررسی

ads

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط قطار

خرید بلیط قطار

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس

رزرو هتل

رزرو هتل

توضیحات

فرودگاه بندر لنگه

فرودگاه بندر لنگه (یاتا: BDHا یکائو: OIBL) (Bandar Lengeh International Airport) در شهر بندرلنگه و استان هرمزگان واقع شده‌ است، این فرودگاه در سال ۱۲۹۷ شمسی پروازهای بین‌المللی خود را به مقاصد انگلستان و هند آغاز کرد. فرودگاه بندرلنگه بعد از فرودگاه بوشهر دومین مقصد، شرکت‌ های هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان و کی ال ام هلند در ایران بوده است. از ۱۴ شهریور ۱۳۸۵ فرودگاه بندر لنگه با پرواز بین‌المللی بندرلنگه – دبی به عنوان مرز مجاز هوایی شناخته شد.

اطلاعات تماس فرودگاه

تلفن های فرودگاه : 44223444 ، 44223111 76 98+

اطلاعات پرواز : داخلی 218

اطلاعات پرواز : 199

تلفن دفتر ایران ایر : 44222800 76 98 +

تلفن انبار ایران ایر : 44223800 76 98 +

تلفن دفتر آسمان : 8 – 44224617 76 98 +

ایمیل :‌ [email protected]

سایت : bandarlengeh.airport.ir

مسیر های پرواز فرودگاه بندرلنگه

مقاصد داخلی : فرودگاه شیراز ، فرودگاه مهرآباد تهران (هواپیمایی ایران ایرهواپیمایی قشم ایرهواپیمایی آسمان)

اشیا گمشده فرودگاه بندر لنگه

شماره های تماس 44223199 ، 2183749 76 98 + مربوط به فرماندهی پلیس فرودگاه بندر لنگه آماده پاسخگویی به هموطنان گرامی می باشد.

مقررات جهت تحویل اموال گمشده به مالکان آن :

  • احراز کامل هویت مالک توسط پلیس
  • ارائه مشخصات دقیق از ریز اموال توسط مالک
  • ارائه نمودن اصل پاسپورت و سایر اوراق شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی
  • ارائه اصل وکالت نامه محضری در صورت فقدان مالک اصلی
  • ارائه اصل سند مالکیت ، کارتن لوازم صوتی و تصویری ، یا فاکتور خرید (موبایل ، لب تاپ ، دوربین عکاسی یا فیلم برداری)
  • ارائه اصل فاکتور خرید در مورد زیور آلات ، طلا و جواهرات

تاريخچه فرودگاه بندرلنگه

این فرودگاه در سال ۱۲۹۷ شمسی پرواز های بین‌المللی خود را به مقاصد انگلستان و هند آغاز کرد. فرودگاه آن زمان در میان دو شهر بندرکنگ و بندرلنگه در منطقه حسین آباد فعلی شهر بندرلنگه تاسیس شده بود. فرودگاه بندر لنگه بعد از فرودگاه بوشهر دومین مقصد، شرکت های هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان و کی ال ام هلند در ایران بوده است.

در حد فاصل سالهای 1330 الی 1346 فرودگاه بندرلنگه یک ایستگاه سازمانی فرود هواپیمائی 3 ـ DC و CESNA پستی بوده است که در امتداد نوار ساحلی و همچنین حد فاصل شیراز ـ بندرعباس پرواز داشته و الان در صدد اخذ مجوز برای پروازهای بین المللی است. از نظر ترابری دریایی ، بندرلنگه بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ابوموسی ، تنب بزرگ و کوچک و جزیره فارسی بوده و دارای حداقل فاصله با شیخ نشینهای متفاوت امارات متحده عربی از جمله دبی و ابوظبی و شارجه است. ضمن آنکه دارای سابقه دیرینه قابل توجه ترابری مسافر و کالا از این بندر به کشورهای قطر ، بحرین و کویت نیز می باشد.

در سال 1353 هواپیمائی ملی ایران اولین پرواز جت بوئینگ خود را به بندرلنگه انجام داد و از سال 1358 کار هندلینگ پرواز توسط خود شرکت و با بکارگیری پرسنل در واحدهای مختلف فعالیتهای ”همـا“ را در این خطه آغاز نمود.

از ۱۴ شهریور ۱۳۸۵ فرودگاه بندرلنگه با پرواز بین‌المللی بندرلنگه ـ دبی به عنوان مرز مجاز هوایی شناخته شد. که دارای یک ترمینال با زیربنای 3860 مترمربع می باشد جایگاه سوخت رسانی به هواپیما و دستگاههای کمک ناوبری