فرودگاه ایلام

فرودگاه ایلام

خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط قطار
خرید بلیط اتوبوس
اقامتگاه بوم گردی
رزرو ویلا و اقامتگاه
توضیحات:

فهرست مطالب

فرودگاه ایلام

فرودگاه بین‌ المللی ایلام (یاتا: IIL، ایکائو: OICI) (Ilam Airport) این فرودگاه در فاصله 10 کیلومتری در قسمت جنوبی شهر ایلام و در ارتفاع 1342 متری از سطح دریا واقع شده و پروازهای داخلی و خارجی در آن انجام می‌ شود. این فرودگاه در سال 1375 به بهره برداری رسید. و اولین پروازهای آن توسط شرکت هواپیمایی آسمان با هواپیما ATR72 انجام شد.

اطلاعات تماس فرودگاه

آدرس : استان ایلام، شهر ایلام، فرودگاه ایلام

اطلاعات پرواز : 199

شماره تلفن : ۳۲۲۳۶۸۰۰ (۰۸۴) ۳۲۲۳۶۸۹۹ (۰۸۴)

سایت فرودگاه : ilam.airport.ir

مقاصد پروازی فرودگاه

هواپیمایی آسمان : فرودگاه مهرآباد، فرودگاه مشهد

هواپیمایی ماهان : فرودگاه مهرآباد

هواپیمایی ایران ایر : فرودگاه مهرآباد

اشيا گمشده فرودگاه

اگر اشیاء مسافرین در فرودگاه گم شود شامل دو قسمت می باشد.

  1. وسایل مانند موبایل، نوت بوک و وسایلی از این قبیل که به دلیل خصوصی بودن اطلاعات، درقسمت حراست سپاه نگهداری می شود
  2. بقیه اشیاء نزد پلیس می باشد.

در صورتیکه اشیاء مسافر در هواپیما جا بماند

مسافرین از شرکت هواپیمایی مربوط پیگیری می نمایند.

تاریخچه فرودگاه

طرح مطالعاتی اولیه احداث فرودگاه شهدای ایلام پس از سفر مبارک و پرخیر مقام معظم رهبری به استان ایلام بنا به فرمایش ایشان جهت رفع محرومیت و توسعه همه جانبه استان در سال 1368 آغاز گردید.پس از انجام بررسی های کارشناسی توسط کارشناسان طراحی فرودگاه مکان کنونی فرودگاه واقع در منطقه چشمه کبود به دلیل مسطح بودن زمین و ناهمواری کمتر نسبت به سایر جاها با مساحت 283 هکتار انتخاب گردید و همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری وقت (آیت الله هاشمی رفسنجانی) در دی ماه سال 1375 مورد بهره برداری قرار گرفت.واولین پروازهای آن توسط شرکت هواپیمایی آسمان با هواپیما ATR72 انجام شد.

هم اکنون فرودگاه شهدای ایلام فرودگاه اصلی و تنها فرودگاه فعال در استان میباشد.این فرودگاه با 74 پرواز درهفته شانزدهمین فرودگاه پرتردد ایران و دومین فرودگاه پرتردد غرب کشور میباشد.عملیات بهسازی و تطویل باند و کاهش شیب باند در سال 1387 انجام گرفت و هم اکنون فرودگاه دارای طول باند پروازی 3200 متر وعرض 15+45 متر ظرفیت پذیرش هواپیماهای متوسط پیکر A320 و B737 را دارا میباشد.همینطور این فرودگاه مجهز به دستگاه های ناوبری پیشرفته ILS/DME(CAT I) , DVOR/DME,NDB,RVR و همینطور سیستم روشنایی باند و اپرون و PAPI جهت انجام عملیات پروازی شبانه میباشد.مساحت اپرون حدود 28000 مترمربع بوده که ظرفیت ارائه خدمات به سه پرواز همزمان با تایپ های A320,F100,B146 را دارا میباشد.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ها
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی
شرح تجربه
تجربه
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها