شیبویا
شیبویا

شیبویا (Shibuya) مراکز خرید توکیو

توکیو به شهر چهارراه‌های شلوغ معروف است. یکی از این تقاطع‌های شلوغ و معروف شیبویا است. در این نقطه فروشگاه‌های بسیاری با اجناس متنوع وجود دارد. فروشگاه‌های بزرگ «شیبویاهیکاری» (Shibuya Hikarie) و شیبویا ۱۰۹ از محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین فروشگاه‌های این منطقه هستند.

فروشگاه ۷ طبقه «لوفت» (Loft) نیز با اجناس بسیار متنوع از نوشت‌افزار و صنایع دستی گرفته تا لوازم منزل یکی از مقاصد خرید این منطقه است. در شیبویا کوچه‌های فرعی زیادی نیز هستند که مغازه‌های خرده‌فروشی در آن‌ها هستند ولی ۳ تا از این کوچه‌ها بسیار معروف است؛ «اسپین زاکا» (Spain zaka)، «کوئن دوری» (Koen Dori) و «سنترگای» (Center gai).

نزدیک‌ترین ایستگاه: شیبویا Shibuya

 

مجله گردشگری ایران نیهون

اطلاعات کلی کشور ژاپن

پایتخت: توکیو
نوع حکومت: سلطنت مشروطه
مذهب: آئین شینتو (۸۶%) در اشتراک با بودایی (۷۴%) ، فرقه های مختلف مسیحی (زیر ۱%)
زبان رسمی: ژاپنی
واحد پول: ین(Yen)
امید طول عمر: ۷۷/۲ سال
جمعیت: ۱۲۷,۳۳۳,۰۰۲ نفر (July 2004 est.)
ژاپن کشوری است در اقیانوس آرام واقع در آسیای شمال شرقی که یکی از قدرت های اصلی اقتصادیِ جهان است و سومین اقتصاد بزرگ جهان را ازز نظر تولید ناخالصص داخلی دارد. ژاپن یک کشور پادشاهی است که برمبنای قانون اساسی اداره می شود. ژاپن کشوری است کاملاً محصور شده در آب که از طریق مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی و کره شمالی وروسیه همسایه است. ژاپن با جمعیتی در حدود ۱۲۸ میلیون نفر دهمین کشور پرجمعیت جهان است. توکیو پایتخت ژاپن با بالغ بر ۳۵ میلیون نفر جمعیت از بزرگترین و گرانترین پایتخت های جهان به شمار می آید
ژاپنی ها کشورشان را «نیپون کوکو» خطاب می کنند که به معنی خاستگاه خورشید است.

بلیط چارتر

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید