سد کارده ،بند گلستان و سد چالیدره مشهد

سد کارده ،بند گلستان و سد چالیدره مشهد

سد کارده ، بند گلستان و سد چالیدره مشهد

سد کارده مشهد

سد کارده در سرزمین خشک و کویری مشهد می‌توان مناطق و مکان‌هایی را یافت که گاهی مسحورکننده هستند. در ۴۸ کیلومتری جاده مشهد به کلات روی رودخانه «کارده» سدی بتنی دیده می‌شود که ظرفیتی معادل ۳۶ میلیون متر مکعب دارد. این منطقه که جزو گردشگاه‌های آبی مشهد محسوب می‌شود، سد از انتهای خیابان خواجه ربیع راه دسترسی دارد و منطقه‌ای خوش آب و هوا است. برای آشنایی بیشتر با جاهای دیدنی مشهد با مجله گردشگری ایران نیهون همراه باشید.

بند گلستان مشهد

بند گلستان یکی از بندهای تاریخی استان خراسان است که مبنای آن مربوط به دوره تیموریان است. بند گلستان در ۸ کیلومتری غرب مشهد و بر روی رودخانه گلستان احداث شده است. این بند از مناطق توریستی و دیدنی مشهد است. با وجود اینکه حدود ۵۰۰ سال از عمر این بنا می‌گذرد، هنوز سالم و پابرجاست.

سد چالیدره مشهد

چالیدره مکانی تفریحی با تله کابین، جامپینگ و قایق سواری است. سد چالیدره در فاصله‌ی 10 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد و در دره‌ای به نام چالیدره ایجاد شده است. مساحت این سد حدود 140 هکتار (1400000 متر مربع) است و در ارتفاع 1433 متری از سطح دریا واقع شده است که به وسیله‌ی رودخانه‌ی جاغرق پر می‌شود.

دسترسی به سد کارده مشهد

در کیلومتر ۲۰جاده این شهر به کلات بر روی رودخانه‌ای به نام کارده واقع شده است. مسیر دسترسی به این منطقه گردشگاهی از انتهای خیابان خواجه‌ربیع ممکن می‌باشد.

دسترسی به بند گلستان مشهد

بند گلستان در ۱۲ کیلومتری غرب مشهد و در حدود ۴کیلومتری طرقبه واقع شده است. در فضای اطراف سد گلستان رستوران و قهوه خانه وجود دارد و همچنین می‌توان در دریاچه سد گلستان قایقرانی کرد.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل