جاهای دیدنی ماسال

ماسال یکی از جاهای دیدنی گیلان است که  در نزدیکی کوه های تالش قرار گرفته و به شهر آبشارها نیز معروف است، ماسال با دو بخش مرکزی که هر دو آنها بهشتی بکر و زیباست در کنار رودخانه ی خالکایی واقع شده و از قلعه شاه معلم سرچشمه گرفته است و تا حدود ۴۰ کیلومتر از درون شهر ماسال می گذرد.

در ماسال ۱۷ غار بزرگ و کوچک با قدمتی متفاوت وجود دارد که بزرگترین آنها آویشو است که در بستر دره ایی کم آب واقع شده است و از کم نظیر ترین غارهای ایران در ماسال قرار دارد.

جاهای دیدنی ماسال

ماسال

ماسال منطقه خوش آب و هوا و سرسبز استان گیلان است که با سفر به آنجا می توان علاوه بر دیدن غارهای طبیعی، مناطق جنگلی طاسکوه و منطقه باستانی اسبه ریسه و صخره های بلندش از دیگر جاذبه های دیدنی ماسال است که مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است لذت برد. در ادامه با معرفی مناطق دیدنی ماسال همراه تیک تریپ همراه باشید.

جاهای دیدنی ماسال

غار آویشو

جاهای دیدنی ماسال

در شهرستان ماسال حدود ۱۷ غار شناسایی شده است که مهمترین آنها غار آویشو می باشد این غار در ۲۲ کیلومتری شهر ماسال قرار گرفته است و با دهانه ای به ارتفاع ۱۵ متر و دهلیز هایی به ارتفاع ۵۰ سانتی متر تا ۳۰ متر تشکیل شده است. در داخل غار رودخانه ایی جریان دارد که به چند آبشار منتهی می شود، در داخل غار قندیل هایی وجود دارد که جنس آنها آهک می باشد که بلندای آن گاهی وقت ها به ۱ متر می رسد.

بازار هفتگی ماسال

جاهای دیدنی ماسال

این بازار در روزهای شنبه باز است و از بازار های پر رونق گیلان می باشد که انواع و اقسام کالاها در آن عرضه می شود از لبنیات دامی تا انواع و اقسام نهال ها در این بازار به فروش می رسد.

آبشار رامینه

جاهای دیدنی ماسال

آبشار رامینه با ارتفاع ۱۰ متر که چیزی حدودا ۳۵۰ متر بالای جاده رامینه واقع شده است، آبشار رامینه یکی از قشنگ ترین آبشارهای بالا دست جاده اصلی و در دل جنگل است و حدود ۱۰ دقیقا با جاده اصلی فاصله دارد. راه دسترسی به این جاده سر بالایی و پرشیب است، آبشار پر آبی که با شیب بسیار زیاد فرو می ریزد.

باغ پرندگان تمجیدی

جاهای دیدنی ماسال

در ییلاقات ماسال و در کنار طبیعتی بکر و زیبا در منطقه اسب ریسه باغی با وسعت بسیار وجود دارد که انواع پرندگان در آنجا وجود دارند و یکی از مهمترین مزایای این باغ وجود کلبه ها و ویلاهایی است که برای گردشگران در نظر گرفته شده تا شب بتوانند در این باغ استراحت کنند.

اسب ریسه

جاهای دیدنی ماسال

منطقه اسب ریسه مربوط به هزاره اول قبل از میلاد تا اوایل دوران تاریخی پس از اسلام می باشد که در شهرستان ماسال، بخش مرکزی و دهستان حومه واقع شده است و به تازگی به ثبت آثار ملی ایران رسیده است.دیواره سنگی موجود در این مجموعه یکی از صخره های بلند سنگ نوردی کشور است و با وجود رودخانه ایی خروشان در دامنه ی این صخره ها پتانسیل کایاک سواری در آب های خروشان را دارد.

گورستان خون

گورستان خون مربوط به هزاره اول قبل از میلاد تا سده های میانه پس از اسلام می باشد، این گورستان در شهرستان ماسال و بخش مرکزی دهستان ماسال در روستای خون واقع شده است.این گورستان به تازگی ثبت آثار ملی ایران شده است.

گسکر

جاهای دیدنی ماسال

شهری تاریخی و پنهان با قدمتی ۱۲۰۰ ساله در دل جنگل های هفت دغان در استان گیلان است که بزرگترین شهر باقیمانده از دوره ی اسلامی در شمال ایران می باشد.گسکر یک آثار تاریخی منحصرفرد در شمال ایران است که حمام ها، بازار، اماکن مسکونی و مذهبی، پل های خشتی و … در آن نشان از یک تمدن و حیات تاریخی در دوره ی اسلامی است.گسکر منطقه ایی امیرنشین در دوره ی باستان است.

جاهای دیدنی ماسال

جاهای دیدنی ماسال

2 ديدگاه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید